Ventspils Zinātnes centrā taps 88 interaktīvi eksponāti zinātņu apgūšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Topošā Ventspils Zinātnes un inovāciju centra vajadzībām taps 88 interaktīvi eksponāti, kas ļaus apgūt matemātiku, fiziku, ģeogrāfiju un citas zinātnes. Centrs durvis vērs 2022. gadā. Tas nozīmē, ka  Ventspilī būs līdzīgi stendi, kādi ir redzēti Tartu zinātnes centrā. 

Decembra sākumā Ventspils Digitālais centrs parakstīja līgumu ar eksponātu ražotājiem par to izgatavošanu un uzstādīšanu. Tas ir noslēgums šī gada apjomīgajam darbam, jo tika izsludināts arī metu konkurss par eksponātu māksliniecisko koncepciju.

Ventspils Digitālā centra direktore Elīna Kroņkalne stāstīja, ka līdzīgie eksponāti ir redzēti Tartu zinātnes centrā AHHAA, kur ir interesantie, atraktīvie stendi, kam cilvēki var pieiet un aktīvi līdzdarboties un tā iegūt kādu izglītojošo informāciju.

88 eksponāti būs izvietot 8 galerijās, būs, piemēram, fizikas galerija, matemātikas galerija, cilvēka galerija, ģeogrāfijas galerija un citas.

Pavasarī izsludinātajā metu konkursā tika saņemti seši metu piedāvājumi, kurus tālāk vērtēja speciāli metu konkursam izveidotās žūrijas komisijas locekļi. Izvērtējot visus iesniegtos darbus, četri  pretendenti tika pie godalgotām vietām, bet augstāko punktu skaitu ieguva pretendentu apvienība “Dja”, “Solavi” un Jura Podnieka studija.

Elīna Kroņkalne: Par topošajiem eksponātiem Ventspils Zinātnes centrā
00:00 / 00:47
Lejuplādēt

Kopīgiem spēkiem speciālisti strādās, lai Ventspils Zinātnes un inovāciju centru izveidotu par Eiropā modernāko šāda veida iestādi.

Ventspils Digitālā centra direktore Elīna Kroņkalne sacīja, ka, lai gan šī gada ietvaros paveikts daudz, atbildīgākais darbs vēl ir priekšā. Līguma ietvaros tiks izstrādāti 88 unikāli eksponāti, kas apmeklētājiem ļaus paplašināt savas zināšanas fizikā, ķīmijā, ģeogrāfijā, matemātikā un citās dabaszinātņu jomās. Topošā ekspozīcija ir paredzēta ne tikai kā izklaide, bet kā interesanta, izglītojoša jēgpilna laika pavadīšana apmeklētājiem visās vecumu grupās. Īpaši ir padomāts, lai eksponāti būtu integrēti gan interešu izglītības programmu apguvē, gan vispārējās izglītības programmās.

Ekspozīcijas izveide tiek finansēta gan no Ventspils pilsētas pašvaldības, gan no valsts un ārvalstu finansējuma, jo reizē ar ekspozīcijas izveidi notiek Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014.–2021.gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovācijas centra izveidošana Ventspilī” īstenošana un Eiropas Komisijas iniciatīvas “Urban Innovative Actions” projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” realizācija.

Plānots, ka ekspozīcijas izstrāde un uzstādīšana tiks pabeigta līdz nākamā gada beigām, lai jau 2022. gada sākumā Zinātnes un inovāciju centrs varētu uzņemt pirmos viesus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti