Ventspilī tapusi pirmā komunālā automašīna

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Ventspils ražotnē tapusi pirmā automašīna, pie kuras pilnībā strādājuši ventspilnieki, vēsta Ventspils brīvostas pārvalde. Industriālajā zonā strādājošajā uzņēmumā "Bucher Municipal" atzīmēts notikums - saražota pirmā ielu kopšanas automašīna.

 

Novembrī no uzņēmuma "Bucher Municipal" ražošanas līnijas noņemta pirmā gatavā automašīna, kas paredzēta ielu uzkopšanai. Tā ir pirmā automa­šīna, kas ir pilnībā samontēta Vents­pilī, norāda viens no uzņēmuma "Bucher Municipal" vadītājiem Mikus Brakanskis. Līdz šim uzņēmumā tika ražotas un montētas tikai atsevišķas ielu tīrāmo automašīnu komponentes – tilpnes atkritumu savākšanai jeb tā saucamās mucas, šasijas un citi elementi, kas pēc tam tika nosūtīti mātesuzņēmumam Šveicē un ielu tīrāmo mašīnu izplatītājiem.

Tiek plānots, ka turpmāk katru nedēļu no Ventspils uzņēmuma "Bucher Municipal" ražošanas līnijas nonāks viena līdz divas automašīnas, kas būs izgājušas cau­ri pilnam ražošanas ciklam Ventspils ražotnē.

Pilns ražošanas cikls paredz ražošanas procesu no metāla griešanas līdz gatavām automašīnām. Šim nolūkam ražotnē ieviestas jaunas montāžas operācijas – bremžu un stūres sistēmas ierīkošana, kā arī automašīnas kabīnes uzstādīšana. Kabīnes un daudzas citas detaļas pienāk no piegādātājiem Itālijā, Vācijā, Šveicē un citām Eiropas valstīm, bet lielākā daļa metāla detaļu tiek ražotas Ventspilī, kur astoņu hektāru plašā uzņēmuma teritorijā Ventspilī atrodas ražotnes ēkas 10 000 kvadrātmetru platībā un strādā vairāk nekā 200 darbinieku. 

Uzņēmuma vadītājs cer, ka ar laiku kāda no Ventspilī ražotajām vienkuba tilpuma automašīnām paliks arī Latvijā, bet pagaidām tās eksportēs uz Eiropu un Krieviju.

Tādas mašīnas, ņemot vērā to kompaktumu un mobilitāti, visvairāk iederas šauru ielu uzkopšanai vecpilsētās.

Kā galveno priekšnosacījumu pilnai komunālo automašīnu ražošanas cikla ieviešanai Ventspilī Brakanskis min stabilitāti. Vairāk nekā 10 gadus "Bucher Municipal" soli pa solim attīstījis un paplašinājis ražotni, pierādot mātes kompānijai, ka ventspilnieki ir spējīgi panākt un noturēt augsto ražošanas kvalitātes līmeni, optimizēt produkcijas izmaksas un izturēt konkurenci. Brakanskis uzskata, ka šis ir bijis viens no veiksmīgākajiem gadiem Ventspils uzņēmuma vēsturē.

Lai pilnībā saviem spēkiem izpildītu lielu pasūtījumu, uzņēmums šogad gandrīz divkāršojis ražošanas jaudas - pabeigta ražošanas teritorijas paplašināšana par 3 000 kvadrātmetriem, kur izvietota vēl viena lāzera iekārta metāla griešanai, paplašināts metināšanas cehs, divas reizes paplašināts krāsošanas cehs, kā arī papildus plānotajam ražošanas apjomam (750-800 vienības) izpildīts apjomīgs pasūtījums klientam Maskavā, saražojot papildus 350 komunālās tehnikas vienības pusgada laikā.

Uzņēmums pārstāv koncernu, kas ir tirgus līderis  Eiropas un Austrālijas tirgū, kas ražo komunālos transportlīdzekļus ielu un sniega tīrīšanai privātām un publiskām vajadzībām. Uzņēmums ražo slaukāmās mašīnas, uzkopšanas mašīnas ziemai un atkritumu savākšanas mašīnas. "Bucher" grupas kopējais apgrozījums gadā sasniedz 2,2 miljardus eiro un nodarbina 10 000 cilvēku visā pasaulē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti