Dienas ziņas

B.Obama Tallinā tiekas ar Baltijas valstu prezidentiem

Dienas ziņas

Sākas nozīmīgais NATO samits Velsā

Ventspilī būvēs Elektronikas centru

Ventspilī būvē Elektronikas centru

Topošā Ventspils Elektronikas centra pamatos trešdien iemūrēja vēstījuma kapsulu. Uzņēmēji skaidro, ka ārpolitiskie notikumi elektronikas tirgu neiespaido, jo produkcija pārsvarā nonāk Skandināvijā. Savukārt par potenciāli jaunām darbavietām gandarīti inženierzinību un elektronikas studenti, jo pēc gada centram būs nepieciešami daudzi desmiti speciālistu.

Vienā no divām jaunajām ražošanas ēkām, kas  šogad tiek būvēta Ventspils brīvostā, trešdien tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Projektu atbalsta gan  Ekonomikas ministrija, gan Ventspils brīvosta.

Iespējams, ka mūsdienu sasniegumi elektronikā bērnu bērniem liksies smieklīgi, tomēr šobrīd Ventspils Elektronikas centrā  uzņēmēji apgalvo, ka perspektīva ražošanai ir bijusi pat Latvijas ekonomikai visai sarežģītos gados.

''Protams, ka mēs bijām veikuši tirgus izpēti un analīzi un aptaujājuši ļoti daudz uzņēmēju. Es pat teiktu - Latvijā tie bija simtos un ārzemēs mēs bijām aptaujājuši vairākus tūkstošus uzņēmēju. Un sākot mums bija skaidra apziņa, ka mums ir potenciālā interese pietiekama, lai mēs iznomātu lielāko daļu,''  par nākotni ir drošs Ventspils ostas attīstības projektu vadītājs Igors Udodovs.

Ar valsts un Eiropas Savienības atbalstu jau nākamgad atvērsies ražošanas telpas, kuras tiks piedāvātas biznesam. Viens no nomniekiem šobrīd jau zināms, Ogres Hanzas elektronikas  uzņēmums attīsta savas iespējas Ventspilī, tāpēc paplašina sava meitas uzņēmuma ''Ventspils elektronikas fabrika'' darbību Kurzemē, stāsta uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Ilmārs Osmanis”:

''Vefiņam, var teikt, iet pietiekami labi, mums ir 90 darbinieku šinī brīdī. Jāsaka, kad mēs sākām, tad plāns bija līdz 85 izaugt, tā kā mēs esam izauguši tik lieli, kā mēs bijām plānojuši kādus divus gadus atpakaļ. Tā kā mēs jau pagājušogad izjutām ierobežojumu augt tālāk, tāpēc tika pieņemts lēmums ierosināt, ka ir vajadzīga piebūve''.

Arī Ventspils Augsto tehnoloģiju parka valdes priekšsēdētājs Ivars Eglājs uzsver, ka vajadzīgi izglītoti cilvēki, tāpēc „sadarbība ar Ventspils augstskolu un Ventspils tehnikumu ir ļoti veiksmīga bijusi, tāpēc ir iespēja, ka šie uzņēmumi attīstās pilsētā''.

Ražošanas ēka izrādījies izdevīgs projekts, jo 40% no izmaksām finansē ES līdzfinansējuma programmā „Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu izveidei.

Tomēr šai programmai ir savi riski:  nosacījumi paredz, ka 12 mēnešu laikā pēc projekta pabeigšanas jārada vismaz 20 jaunas darba vietas, pēc trīs gadiem vēl vairāk, bet 10 gadus pēc projekta pabeigšanas ražošanas telpas joprojām tiek izīrētas, citādi Eiropas līdzfinansējumu nāksies atmaksāt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti