Dienas ziņas

Valmierā – nometne romu bērniem un jauniešiem

Dienas ziņas

Ārstu trūkums jūtams arī Iecavā

Atklāj Ventspils elektronikas centru

Ventspilī augsto tehnoloģiju parkā atklāj elektronikas centru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā svinīgi atklāts Elektronikas centrs. Visvairāk par jaunajām darbavietām priecāsies inženierzinību un elektronikas studenti, jo šajā nozarē statistika uzrāda lielākās algas ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Uzņēmēji skaidro, ka klientu pasūtījumi ilgi noliktavās neguļ – elektronika ir mobils bizness, un, jo vairāk nepieciešams precīzs roku darbs, jo vairāk Latvijas uzņēmumi spēj izkonkurēt Āzijas fabrikas.

 Ar valsts, pašvaldības un Eiropas Savienības (ES) atbalstu 17.jūnijā atvērtas ražošanas telpas, kuras tiks piedāvātas elektronikas biznesam. Viens no nomniekiem šobrīd jau zināms - Ogres "Hanza matrix grupas" uzņēmums pirms septiņiem gadiem izveidoja" Ventspils elektronikas rūpnīcu", ko dēvē par  ''VEF''.  Uzņēmuma vadība atklāti stāsta, ka ar augstskolas inženiera diplomu vien nepietiek, lai strādātu globālajā tirgū. "Inženierim prasa vienu gadu, lai viņš strādātu ražošanā noteiktā pozīcijā. Ja mēs runājam par darbinieku, kas kaut kādas opcijas veic, tad ar vienu, diviem mēnešiem ir pietiekami," uzsver Osmanis.

Ražošanas ēka izrādījies izdevīgs projekts, jo 40 % no izmaksām finansē ES līdzfinansējuma programmā. Tomēr nosacījumi paredz, ka 12 mēnešu laikā pēc projekta pabeigšanas jārada vismaz 20 jaunas darba vietas. Līdz šim Ventspils elektronikas rūpnīcas pirmajos septiņos gados strādātāju skaits strauji audzis, tāpēc ļoti gaidīts telpu paplašinājums. "Inženieru sastāvs ir burtiski pierunāti un atlasīti un audzēti un loloti, jo tiešām, ļoti gudri speciālisti. Un tie, kas strādā uz līnijām, ir ventspilnieki - mūsu pašu cilvēki. Tuvākā apkārtne ir Pope, Ugāle. Tas ir sieviešu darbs, tas ir domāts tiem, kam patīk ar rokdarbiem knibināties, tas ir sīki, smalki, pacietīgi. Katru dienu astoņas stundas. Vīrieši to nespēj izturēt," skaidro Goldmane.

Arī citi īrnieki atzīst, ka savai produkcijai noietu neredz Austrumos, bet gan rietumos - elektronikas tirgus esot milzīgs un perspektīvs. "Ja paskatās oficiālo Latvijas statistiku, tad elektronikā par 40% ir lielākas algas kā Latvijas rūpniecībā vidēji, un, tas ir viens no iemesliem, kāpēc mums Ventspilī interesē attīstīt šo nozari, jo, tādā veidā veidojas jaunas darba vietas," stāsta Eglājs.

Līdz ar šāda Augsto tehnoloģiju parka izveidi, darbinieku skaits uzņēmumos pieaugšot divkārši, tomēr šobrīd Latvijas ražošanas un eksporta apjomi joprojām vismaz uz pusi atpaliek no vēlamā. Apmēram pēc pusgada Ventspilī, blakus elektronikas centram ekspluatācijā tiks nodots arī tehnoloģiju centrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti