Dienas ziņas

Kuldīgā aizvadīts kalēju saiets

Dienas ziņas

Smiltenē top laika apstākļu deķi

Valmierā pulcējas moderno tehnoloģiju attīstītāji

Valmierā pulcējas moderno tehnoloģiju attīstītāji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Lai veidotu sekmētu sadarbību starp cilvēkiem, kas ar modernajām tehnoloģijām nodarbojas ikdienā, un radītu jaunus  virtuālos risinājumus, Valmierā jau otro gadu notiek tā dēvētais tehnoloģiju Hakatons.

Virtuālā realitāte jau šobrīd ieņem nozīmīgu lomu mūsdienu biznesa, izglītības un izklaides jomās, bet tās turpmākā pieejamība ir tikai laika jautājums – tā apgalvo nozarē strādājošie.

Ja pagājušogad pirmajā Valmieras Hakatonā piedalījās ap divdesmit cilvēku, tad šogad dalībnieku skaits jau divkāršojies, piesaistot nozares interesentus arī no ārzemēm. Kā skaidro viens no vadošajiem virtuālās un papildinātās realitātes ekspertiem pasaulē Tronds Nilsens, Hakatons ir vieta, kur iegūt unikālu pieredzi, ko citkārt ikdienas dzīvē nebūtu iespējams izdarīt. Lai arī vienmēr ierobežotā laikā idejas tiek materializētas jaunos produktos, galvenais ieguvums ir pieredzes apmaiņa.

“Tas nav tikai par lietu izgtavošanu, lai arī vienmēr kaut kas tiks radīts, galvenais ir mācīties,” atzīst Nilsens. “Hakatona pamatvērtība ir tā, ka cilvēki nodibina kontaktus. Tas ir par darbošanos kopā. Diskutēt un uzdot jautājumus trijos no rīta, šeit tiek radīta vide un draudzība, kāda nebūtu iespējama parastā sarunā.”

Ja sākumā varētu šķist, ka šāds pasākums domāts tikai IT nozares speciālistiem, tad tā nebūt nav. Šeit piedalās cilvēki arī no pavisam nesaistītām nozarēm, kuri domā kā savu ideju no tradicionālās prakses pielāgot virtuālajai.

Ainārs Kļaviņš, Valmieras hakatona organizators, stāsta: “Tā ir pati interesantākā lieta šajos hakatonos - satiekas cilvēki no daudz un dažādām nozarēm un rodas visneiedomājamākās lietas – piemēram, ir psihologi, fizioterapeiti, audio skaņu režisori, programmētāji, ir ideju autori. To visu saliekot kopā, rodas lietas par kurām cilvēki varbūt pat nevarēja iedomāties.”

To atzīst arī Vidzemes Augstskolas asociētais profesors Arnis Cīrulis atzīst. Viņš norāda, ka savstarpējā sadarbībā cilvēki ļoti labi var radīt dažādas lietas – ir nozarē strādājošie, ir ideju ģenerētāji un ir arī biznesa cilvēki, kas visi var strādāt komandā.

Kā uzsver nozares eksperti - tas ir tikai laika jautājums, kad virtuālās un papildinātās realitātes risinājumi aizvien plašāk parādīsies ikdienas dzīvē, tāpēc šis ir piemērots brīdis to ietekmēt un radīt unikālas lietas.

Tā, piemēram, pirms četrdesmit gadiem datoru ēras pirmsākumos varēja tikai sapņot par tām iespējām, kādas pieejamas šobrīd. Lai arī lielākā daļa Hakotona laikā īstenotās idejas balstītas izklaides jomā, starp tām radīti arī produkti, piemēram medicīnas un mūzikas nozarēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti