Sadaļas Sadaļas

Digitālās brokastis

Kā Latvijā veiksmīgi izveidot savu internetveikalu?

Digitālās brokastis

Ar ko sākt, ja vēlies pats komplektēt un uzbūvēt savu datoru?

Jānis Krīvēns jeb Krivenchy atklāj Pāļa Bazāra YouTube veiksmes stāstu

Vai viegli būt jūtūberim? Stāsta video satura veidotājs Jānis Krīvēns

Uzsākot video satura veidošanu, pietiek ar viedtālruni, Latvijas Radio 1 raidījumā "#DigitālāsBrokastis” sacīja sarunu šova “Pāļa Bazars” vadītājs Jānis Krīvēns jeb Krivenchy. Viņš zināja teikt, ka lielākā daļa pasaules populārāko vlogeru jeb video satura veidotāju izmanto “iPhone” vai “Samsung” telefonus, reizēm gan pievienojot ārējo mikrofonu labākai skaņai.

“Viss ir atkarīgs no satura,” uzsvēra Krīvēns, piebilstot, ka, veidojot saturu platformā "YouTube", jābūt tikpat ļoti gatavam dabūt pa kaklu, cik saņemt aplausus.

Video satura veidotājam jābūt nedaudz nekaunīgam, atzina Krīvēns: “Vissliktākais, kas var būt, ja tu ar savu video saturu atstāj auditoriju vienaldzīgu, ja tas nevienu neinteresē. Pat daudz labāk ir, ja tu esi kādu nokaitinājis vai sadusmojis ar savu video.”

Jānis gan sacīja, ka nekad uz ielas neviens nav izteicis kritiskas piezīmes par viņa veidoto saturu, internetā gan. “Ja tu nevari to virtuves karstumu izturēt, tad tev jāiet ārā,” noteica Jānis.

Lai saturam palīdzētu sasniegt lielāku auditoriju, talkā nāk algoritmi, taču neviens īsti nezina, pēc kāda principa tie darbojas. “Populārākais pieņēmums ir, ka šobrīd fokuss ir uz komentāriem – jo video vairāk komentāru, jo tam būs labāki algoritmi un tas veidos lielāku iesaisti ar lietotāju,” minēja Krīvēns. Viņš zināja stāstīt, ka liela nozīme ir arī video nosaukumam, tāpēc tā sākumā jāmin svarīgākais jeb atslēgas vārdi.

Veidojot saturu latviešu valodā, grūti pelnīt no video monetizācijas (“YouTube” kanāla izmantošanas komerciāliem mērķiem), jo nav iespējams iegūt gana daudz skatījumu, lai gūtu peļņu no reklāmām.

“Ja tu gribi kaut ko monetizēt, tev ir jāstrādā uz ārzemju tirgiem un tev ir jābūt ļoti family friendly [piemērotam visiem vecumiem] saturam, kur family friendly zīmoli var reklamēties, bet, ja grib pelnīt ar “YouTube” citādi, vienmēr var piesaistīt kādus sponsorus saviem video.

Integrēt iekšā reklāmas, un tur nav nozīmes, kāds ir tavs saturs, galvenais, lai klients un auditorija priecīgi,” ieteica Jānis, atzīstot, ka ar to pat Latvijā var labi pelnīt.

Jānis dalījās ar padomiem, kas jāņem vērā, uzsākot veidot kanālu “YouTube”: “Investē pats savus resursus savā tehnikā."

Vēl viņš sniedza padomu pārāk daudz nelasīt komentārus: “Komentāri ir laba lieta, bet dienas beigās satura veidotājs esi tu, nevis viņi, tāpēc dari to, ko tu gribi. Klausi sev vairāk par komentāriem.”

Kritiku Krīvēns ieteica uzklausīt tikai no cilvēkiem, kuri dara to pašu, tikai labāk. Tāpat viņš ieteica iepazīties ar “YouTube” lietošanas noteikumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt