Vācijas «CeBit» mesē aplūkojami tehnoloģiju brīnumi – arī robots viesmīlis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Vācijā šonedēļ pilnā sparā risinās viena no lielākajām tehnoloģiju izstādēm pasaulē – ikgadējā "CeBit" mese. Šogad kā centrālā tēma izvēlēta robotika, un eksperti ir pārliecināti – roboti turpinās ieņemt arvien nozīmīgāku lomu gan mūsu dzīvē, gan darba tirgū.

Hanoverē atklātajā "CeBit" konferencē daudziem apmeklētājiem kā ierasts diena sākas ar kafiju. Taču šeit to nepasniedz cilvēki. Par to rūpējas Pepers – uzņēmuma "Softbank Robotics" jaunākais robots, kurš pieņem pasūtījumu un tad dodas to saņemt no kāda cita robota, kura vienīgais uzdevums dzīvē ir pagatavot kafiju. Tomēr kāpēc gan kafiju nepasūtīt uzreiz no lielā kafiju ražojošā robota?

Sistēmas izstrādātāju atbilde ir tāda – Pepers izskatās jauks un komunikabls, bet lielais robots – pārāk mehānisks un nedzīvs, varbūt pat nedaudz draudīgs.

"Mēs līdz ar kafijas robotu izveidojām arī robotu viesmīli, lai iepatiktos cilvēkiem. Sapratām, ka cilvēki, ar balsi dodot komandas ekrānam bez sejas, jūtas nedaudz muļķīgi, tāpēc arī šāds viesmīlis," teica "Softbank Robotics" pārstāvis Nikolā Budū.

Šis robotu pāris ir viens no daudzajiem digitālās uzņēmējdarbības eksponātiem vienā no pasaules lielākajām digitālajai tematikai veltītajām izstādēm. Gaidāms, ka šonedēļ izstādi apmeklēs aptuveni 200 000 interesentu.

Izstādes galvenās tēmas šogad ir robotika un automatizēšana. Abās šajās nozarēs pēdējos gados panākts ievērojams progress, liekot domāt, ka arvien vairāk darbus turpmāk varēs darīt roboti, un šeit ar to īpaši ir domāti roboti, kas izskatās līdzīgi cilvēkiem.

"Pakalpojumu digitalizēšana tikai ar ekrāniem un mobilajiem telefoniem īstenībā nav optimāla, jo cilvēki ir pieraduši pie interaktīvām attiecībām ar personām. Un tieši to robotikā sniedz humanoīdu platforma. Mūsdienu pasaulē, kad viss kļūst arvien digitālāks, šādi roboti kļūst arvien pašsaprotamāki," teica Budū.

Arvien populārāki kļūst arī automobiļi, kas paši spēj pārvietoties un analizēt šķēršļus.

Turklāt, tehnoloģijām pilnveidojoties, tas arī nozīmētu, ka šāda pārvietošanās kļūtu daudz drošāka, jo tiktu izslēgta cilvēka kļūdas iespēja.

Tāpat roboti arī var pārņemt darbus, kas cilvēkiem var būt bīstami. Piemēram, datoru procesoru ražošanas gigants "Intel" iegādājies veiksmīgu bezpilota lidmašīnu uzņēmumu, lai attīstītu naftas platformu novērošanu un kontroli kritiskās situācijās. Šie un citi jaunākie tehnoloģiju brīnumi Hanoverē būs skatāmi līdz 24. martam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti