Kā labāk dzīvot

Ikgadējais atvaļinājums - salāgot darba ņēmēja vēlmes un darba devēja iespējas

Kā labāk dzīvot

Sportot aktīvi, bet prātīgi: Izvēlēties vecumam un spējām atbilstošu slodzi

Virtuālie asistenti jeb "čatboti" ir rokas stiepiena attālumā

Uzņēmuma reģistrā uz klientu jautājumiem atbildēs virtuālais asistents UNA

Uzņēmumu reģistra īsteno pilotprojektu, lai jau jūnijā uz klientu jautājumiem varētu atbildēt virtuālais asistents. Šobrīd projekta komanda testē šo virtuālo asistentu jeb “čatbotu”.

Uzņēmuma reģistra vadītāja Guna Paidere Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” atklāj, ka šobrīd notiek virtuālā sarunu biedra personības radīšana, jau tuvākajā laikā ar to varēs aprunāties visi uzņēmuma darbinieki. Tā būs viņa, kurai Uzņēmuma reģistra darbinieku aptaujā dots vārds UNA, kas saīsinājumā nozīmē uzņēmēju nākotnes atbalsts.

Paidere skaidro, ka top arī virtuālā sarunu biedra vizuālais tēls  un ar viņu varēs sarakstīties Uzņēmuma reģistra mājaslapā un arī facebook.com kontā.

Uzņēmuma “Tilde” valdes priekšsēdētājs Andrejs Vasiļjevs norāda, ka virtuālais asistents, virtuālais sarunu biedrs jeb “čatbots” ir viena no straujāk augošām mākslīgā intelekta jomām šobrīd.

“Tilde” savu pirmo virtuālo asistentu "Laura" sāka izstrādāt jau 2011. gadā, kad vēl bija daudz nezināmo šajā jomā un nebija zināms, vai par šādiem sarunu biedriem būs interese. Šobrīd ir skaidrs, ka cilvēki pasaulē ir gatavi sarunāties ar šādiem virtuāliem asistentiem.

“Ir cilvēki, kas sarunājas ar Lauru katru dienu,” min Vasiļjevs.

“Valsts pārvaldē varētu būt arvien vairāk virtuālo asistentu,” uzskata Paidere. “Jautājums, vai tā ir modes lieta vai attīstīsies tālāk. Ne tikai iestādēm būs virtuālie asistenti, mums katram tāds būs. Tas tikai virzīsies uz priekšu.”

Pagaidām ar virtuālo asistentu Uzņēmumu reģistrā varēs sazināties tikai rakstiski, bet nākotnē varētu būt arī balss saziņa. Paidere norāda, ka citas valsts pārvaldes iestādes gaida, kādi būs pilotprojekta rezultāti. Savukārt Vasiļjevs min, ka “Tilde” strādā, lai izveidotu balss tehnoloģijas virtuālajam asistentam. Lai datoru varētu mācīt runāt labā latviešu valodā, savu balsi tam aizdevusi Sandra Glāzupa no Latvijas Radio.

Arī Vasiļjevs piekrīt, ka virtuālie asistenti nākotnē tikai attīstīsies arvien vairāk, noteikti būs arī personiskie virtuālie asistenti, kas atbrīvos cilvēku no rutīnas darbiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt