Dienas ziņas

Liepājas reģionālajā slimnīcā medmāsu trūkums

Dienas ziņas

Rosina izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā

Ventspils augstskolā – neiroinformātikas skola

Trīsdesmit studenti no 13 valstīm tiekas neiroinformātikas vasaras skolā Ventspilī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Trīsdesmit studenti no 13 Baltijas un Ziemeļvalstīm, kuri izturējuši atlasi, šonedēļ pulcējās neiroinformātikas vasaras skolā, kas notika Ventspils Augstskolā, lai stāstītu par saviem atklājumiem, gūtu pieredzi un ģenerētu jaunas idejas.

Latviju šogad pārstāvēja trīs studenti un jaunie zinātnieki. Starpdisciplinārā zinātne neiroinformātika, kas balstīta bioloģijas, ķīmijas, fizikas un datorzinātnes sintēzē, arvien vairāk pārņem mūsdienu zinātnieku prātus. No šīs zinātnes sasniegumiem iegūt var katrs planētas iedzīvotājs.

Vasaras skolā ieradušies lektori no dažādām valstīm. Tamperes Tehniskās universitātes profesore Marja Lēne Linne stāsta, ka

neirozinātne ir svarīga, lai saprastu, kā smadzenes funkcionē, un pēc tam palīdzētu tiem, kuriem ir problēmas smadzeņu darbībā.

Savukārt Oslo Universitātes profesors Gaute Einevolls spriež par to, kā izstrādāt risinājumus, lai nākotnē, piemēram, ar viedtelefonu varētu saprast cilvēka smadzeņu darbību un laicīgi atrastu smadzeņu traucējumu cēloņu iemeslu.

Tuvāko gadu laikā zinātnieki visā pasaulē prognozē izrāvienu šai jomā.

Apmācībās piedāvāja ne tikai teorētiskās, bet arī praktiskās nodarbības. Studenti veidoja neironu modeļus, pētīja smadzeņu sūtītos signālus, radot vienotu veselumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti