“Tilde” turpina darbu pie virtuālā asistenta “Laura” attīstīšanas. “Tagad mācām “Laurai” latviešu valodu. Mums ir bāzes tehnoloģijas, kā saprast, ko cilvēks ir runājis. Mēs to gribam attīstīt dažādiem scenārijiem,” pastāstīja Vasiļjevs, atklājot, ka viens no šādiem scenārijiem varētu būt ziņu lasīšana pēc lietotāja pieprasījuma.
“Mākslīgā intelekta attīstība palīdz mums domāt, kas mēs esam kā cilvēki un ar ko mēs atšķiramies no gudrām mašīnām. Vai tiešām mēs esam tikai bioloģiskas mašīnas? Tāpēc ir daudz spekulāciju par mākslīgo intelektu,” sacīja Vasiļjevs.
Viņš norādīja, ka mākslīgais intelekts veiksmīgi attīstās un attīstīsies mentālās inteliģences jomā, arī saistībā ar spēju orientēties un pārvietoties telpā. Taču, viņaprāt, mākslīgais intelekts nespēs aizvietot cilvēku emocionālās un garīgās inteliģences jomā.
“Tas var tēlot emocijas, simulēt emocijas. Bet tās nav īstas emocijas. Mākslīgais intelekts neiemācīsies mīlēt cilvēku,” sacīja “Tilde” vadītājs.
Līdz ar to viņa skatījumā roboti varētu aizvietot cilvēku rutīnas darbā ar vienveidīgām operācijām, taču ne sfērās, kas saistītas ar emocionālo saskarsmi un atbalstu. “Tās ir jomas, kur būs jaunas darbavietas. Un tas arī dos augstāku pievienoto vērtību cilvēka darbam,” norādīja Vasiļjevs.