Tiešsaistes seminārā diskutēs par robotu ētiku un tehnoloģiju pienesumu biznesā

12. maijā no pulksten 10.00 līdz 14.30 tiešsaistes vebinārā “Robotu ēras sākums” (“Robots are here”) Baltijas valstu tehnoloģiju, ražošanas, juridiskās un akadēmiskās nozares eksperti diskutēs par to, vai roboti ir mūsu draugi vai ienaidnieki, vai tie palīdzēs vai radīs šķēršļus un vai jāgatavojas cīņai vai kopīgam darbam, informēja pasākuma organizatoru pārstāvis Zigmunds Vīķis. Pasākums notiks latviešu un angļu valodās.

Diskusijā par robotu ētikas un cilvēka inteliģences jautājumiem piedalīsies Latvijas Valsts prezidenta padomniece informatīvās telpas un digitālās politikas jautājumos Ieva Ilvesa, uzņēmuma “Amber Beverage Group” izpilddirektore Jekaterina Stuģe, Latvijas Universitātes pētniece Anne Sauka, Romas katoļu baznīcas Rīgas arhidiecēzes arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Vebinārā savukārt uzstāsies tehnoloģiju eksperti un praktiķi Tautvids Dagis no “1ClickFactory”,  Saimons Žirnis no “Amber Beverage Group”, Māris Miezītis no “Digital Mind”, Gatis Jansons no “Digital Mind”. Eksperti runās par robotikas procesu automatizāciju (RPA) uzņēmējdarbības ražīguma veicināšanā, skaidros kā tā darbojas praksē, dalīsies personiskajā pieredzē un rosinās apzināt iespējas automatizēt procesus vebināra dalībnieku uzņēmumos.

Pasākums notiek robotikas tehnoloģiju ēras sākumā, kad pašas tehnoloģijas vēl nav tik izplatītas, bet jau nosaka uzņēmumu attīstības potenciālu nākotnē.

Forumā eksperti pievērsīsies arī tehnofobijai jeb bailēm no robotu ieviešanas ikdienas darbā, diskutējot, vai šīs bailes ir pamatotas un kādas ir nākotnes perspektīvas.

“Dzīvojam strauju pārmaiņu laikā, kurā, lai izturētu konkurenci, uzņēmumu vadītājiem ir jāspēj mainīt ierastās prakses un jāmeklē tehnoloģiski risinājumi produktivitātes palielināšanai un izmaksu samazināšanai. Mūsu pieredze liecina, ka, ņemot talkā robotus, konkrētu darbu iespējams veikt vidēji piecas reizes ātrāk, turklāt bieži izvairoties no cilvēcīgām kļūdām,” pastāstīja pasākuma organizatoru – uzņēmuma “Digital Mind” valdes priekšsēdētājs Rinalds Sluckis.

AS “Digital Mind” ir 2004. gadā dibināts Baltijas IT uzņēmums, kurš, izmantojot satura vadības un procesu automatizācijas tehnoloģijas, palīdz organizācijām strādāt digitāli un efektīvi. “Digital Mind” darbības pamatvirzieni ir elektroniskās informācijas pārvaldības ieviešana, procesu automatizācija, kā arī e-parakstīšanās risinājuma “SigningServices” ieviešana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt