«TechHub Riga» izveidotājs: «Start-up» komūnai Latvijā vajag «jaunas asinis»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Lai strādātu "start-up" atmosfērā, šobrīd darbojas "TechHub Rīga" telpas, kur jau pulcējas jaunuzņēmumu veidotāji Latvijā. Tās izveidojis Ernests Štāls, kas vērtē, ka Latvijas jaunuzņēmēju komūnā šobrīd trūkst jaunu cilvēku, kas ienāktu nozarē ar jaunām idejām.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Latvijas jaunuzņēmumu nozari Štāls kopumā vērtē pozitīvi, nepieciešams attīstīties tikai tālāk, nozarē iesaistot arvien jaunus cilvēkus: “Protams, ir tie sportisti, kas visu laiku taisa un mēģina, tas ir labi, bet ir vajadzīgs, lai nāk jauni cilvēki iekšā.”

Pašreizējās "start-up" komūnas lielumu viņš vērtē kā mazu.

Idejas realizācijas iespējas atkarīgas no dažādiem faktoriem. “Ir cilvēki, kuriem ir degsme, viņi vienkārši iet un lauž, iet cauri sienām,” skaidro Štāls, “iemācās paši kodu, iemācās runāt ar programmētājiem, iegūst sociālo tīklu, kur viņiem ir pazīstami programmētāji un vienkārši panāk to.”

"Start-up" likumu viņš kopumā atzīst kā labu iniciatīvu. “Ir nepieciešami tie mazie, kuri nākotnē var radīt jaunas industrijas, kas var nomainīt vecās,” jaunuzņēmumu nozīmi pamato Štāls. Tomēr regulējumam ir arī trūkumi saistībā ar investoru piesaisti: “Ja nemaldos, vairāki vietēji fondi nekvalificējas, kas ir žēl.”

Arī savu konkurētspēju pasaules mērogā Latvijas jaunuzņēmumi, viņaprāt, ir pierādījuši. Kā piemēru viņš min “AirDog”. “Mums ir milzīgs 3D printēšanas serviss, kas piedāvā pakalpojumus visā Eiropā,” slavē Štāls.

““TechHub Riga” ir kopā strādāšanas vieta. Tas nozīmē, ka sanāk vairāki uzņēmumi un strādā vienā vietā,” Štāls aicina to nejaukt ar koprades telpu, kur pulcējas cilvēki ar vēl nerealizētām idejām, lai kopā veidotu uzņēmumu. Viņu izveidotajā telpā strādā tieši tehnoloģiju jaunuzņēmumi.

Viss sācies ar kustību “OpencCoffee Club”, kas izpaudās kā pasākumi neformālā gaisotnē, kur satiekas cilvēki, kas interesējas par jaunuzņēmumiem. Viens no uzstādījumiem bijis, ka visām sarunām šajos pasākumos jānotiek angļu valodā, lai savu ideju ikviens varētu piedāvāt arī ārzemju invertoriem. “Mums ir izdevies panākt otrādi, ka cilvēks prot ļoti raiti angļu valodā pastāstīt, ko dara, bet viņi nespēj tā konkrēti noformulēt, ko viņi dara, latviski,” smejas Štāls.

Štāls savu roku pielicis pie "start-up" konferences “TechChill”, kas 9. un 10. februārī norisinās Rīgā.

Ziņots, ka līdz ar šo gadu Latvijā sāka darboties speciāls Jaunuzņēmumu likums - šādi uzņēmumi var saņemt atbalstu straujākai izaugsmei. Paši jaunuzņēmumi gan norāda, ka kritēriji atbalsta saņemšanai ir ļoti sarežģīti izpildāmi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti