Taivānā ārsti ar virtuālās realitātes brillēm mācās aprūpēt Covid-19 pacientus

Ārsti Taivānā mācās aprūpēt Covid-19 pacientus, izmantojot virtuālās realitātes brilles. Īpaši izstrādātā virtuālā programma iemāca pamatprocedūras, pirms mediķiem jāsāk strādāt ar reāliem pacientiem.

Lai mediķus labāk sagatavotu Covid-19 pacientu ārstēšanai, slimnīcā Taivānā ķērušies pie virtuālās realitātes sistēmu izmantošanas. Tā ārstiem palīdz iemācīties koronavīrusa pacientu aprūpes pamatus, viņiem nemaz neesot klāt. Tas notiek virtuālā palātā. Ar virtuālās realitātes brillēm un kontroles svirām apmācāmie nonāk digitālā vidē. Tas nozīmē, ka viņi var noslīpēt savas prasmes un mācīties no savām kļūdām, neriskējot ar pašu veselību.

“Patiesībā izjūtu lielu spiedienu, pirms ārstēju Covid-19 pacientus, jo šobrīd nav vakcīnas vai efektīvas zāles. Vienīgais, ko varam darīt, ir pasargāt sevi. Bažījos arī, ka vīrusu var nodot ģimenei vai draugiem,” stāstīja ārsts Ke Dzjaņju.

Sistēmu izstrādājis Taivānas mobilo telefonu ražošanas uzņēmums “HTC”. Virtuālajos treniņos var apgūt Covid-19 pacientu aprūpes medicīniskās procedūras gandrīz tikpat detalizēti kā realitātē. Programma palīdz iegaumēt, kā pareizi uzģērbt un novilkt aizsargtērpus, kā arī noņemt paraugus testiem, līdz šīs darbības kļūst par dabiskiem refleksiem.

“Vispirms izmēģinot un praktizējot, varu labāk iegaumēt darba procedūras. Kad jāārstē reāli pacienti, varu labāk par viņiem parūpēties un koncentrēties,” norādīja ārsts.

Virtuālās sistēmas izmantošana neesot sarežģītāka kā videospēles apgūšana. Laikā, kad daudzviet pasaulē mediķi strādā bez apstājas, aprūpējot Covid-19 pacientus, šāda virtuālās realitātes apmācīšanas sistēma nozīmē, ka ārsti tā vietā, lai apmācītu kolēģus, var turpināt darbu palātās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti