Suntažos 16. salidojumā pulcēsies debess vērotāji

Uzņēmuma "StarSpace" observatorijā netālu no Suntažiem sestdien, 8.oktobrī, pēcpusdienā notiks kārtējais rudens debess vērotāju salidojums jeb "StarParty", kurā aicināti piedalīties gan astronomijas interesenti, gan tie, kuri debesīs veras reti. 

Pasākums no vienkāršas teleskopu īpašnieku un debess vērotāju sanākšanas ir izaudzis par vērienīgu informatīvi izklaidējošu programmu visa vakara garumā, norāda rīkotāji. Salidojumā sestdien būs iespēja aizceļot uz laiku dažādos gadsimtos, kad bijuši svarīgi pagrieziena punkti kosmosa izpētes un apguves jomā.

Portāla "StarSpace" redaktore Anna Gintere stāsta, ka pasākums sāksies plkst.15 ar lekcijām, kurās lektori stāstīs par vēsturē svarīgākajiem astronomiskajiem notikumiem, kas ļoti būtiski ir mainījuši astronomijas un kosmosa apguves jomu.

Suntažos 16. salidojumā pulcēsies debess vērotāji
00:00 / 00:57
Lejuplādēt

"Lektori būs dažādi. Būs iespēja, protams, piedalīties diskusijās, uzdot interesējošus un sasāpējušus jautājumus, kas saistīti ar astronomiju un varbūt ne tikai. Tātad tāds populārzinātnisks pasākums, kas orientēts gan uz lieliem, gan uz maziem," teica Gintere.

Viņa izteica cerību, ka laika apstākļi būs labvēlīgi – debesis neklās mākoņi un vakarā būs iespējams vērot zvaigznes.

Pasākums notiks Ogres novadā, Suntažu pagasta "Kaltiņos" – "StarSpace" observatorijā. "StarParty" pasākumā dalība ir bez maksas. Detalizēta programma un informācija par nokļūšanu norises vietā atrodama vietnē www.starspace.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti