Rīta Panorāma

Austrijā veiks masveida Covid-19 testēšanu

Rīta Panorāma

Skype intervija ar Tomu Brici

"Spacex" sāk regulārus pilotējamus lidojumus kosmosā

«SpaceX» sāk regulārus pilotējamus lidojumus kosmosā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) privātā kompānija “Spacex” sākusi regulārus pilotējamus lidojumus  kosmosā. Uz starptautisko kosmisko staciju patlaban dodas amerikāņu un japāņu astronauti. 

ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde cer, ka šis ir sākums ilgstošai sadarbībai, lai nodrošinātu Starptautisko kosmosa staciju ar nepieciešamo personālu.

Kosmosa kuģis “Crew Dragon” startēja ap pustrijiem no rīta pēc Latvijas laika no Kenedija kosmosa centra ASV. Uz klāja atrodas četri apkalpes locekļi – trīs amerikāņi un viens japānis. Kuģa saslēgšanās ar Starptautisko kosmosa staciju paredzēta otrdien, 17.novembrī, no rīta pēc Latvijas laika.

Astronautiem ir iespēja atpūsties, kamēr autonomais kuģis viņu nogādā galapunktā.

Braucienu uzrauga “SpaceX” un Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes darbinieki no Hjūstonas Teksasā un Hortornas Kalifornijā. Šī ir pirmā jau parastā misija “SpaceX” kosmosa kuģiem pēc veiksmīga izmēģinājuma lidojuma maijā.

Šā gada maijā uzņēmuma kosmosa kuģis “Crew Dragon” jau veica pilotējamu izmēģinājuma lidojumu. Eksperti ir vienisprātis, ka tieši šī misija sāk jaunu ASV kosmosa apgūšanas ēru. Amerika līdz ar to atsakās no Krievijas kosmosa kuģu izmantošanas un var īstenot neatkarīgu politiku. Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācija tālajā 2011. gadā izbeidza atspoļkuģu izmantošanu, un kopš tā laika astronauti uz kosmisko staciju ceļoja ar kuģiem “Sojuz”. Misijas īstenotāji arī informēja, ka kosmosā devušies trīs amerikāņu un viens Japānas astronauts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti