«Space X» izmēģinās pilotējamo kosmosa kuģi «Crew Dragon»

Visuma apguves tehnoloģiju uzņēmums “SpaceX” gatavojas kārtējam jaunajam izmēģinājumam. Šoreiz iecerēts izmēģināt pilotējamo kosmosa kuģi “Crew Dragon” un nosūtīt uz Starptautisko kosmosa staciju (SKS). Šis projekts met izaicinājumu Krievijas dominējošajai lomai kosmonautu transportēšanā uz SKS.    

Rīt gaidāma jauna debija kosmosa izpētē – sešu dienu testa lidojumā no Floridas uz Starptautisko kosmosa staciju dosies kosmosa kuģis “Dragon” - šoreiz gan vēl bez apkalpes, taču jau pavisam drīz - iespējams, vasarā - ar jaunāko privātā uzņēmuma “SpaceX” lolojumu uz staciju varētu nosūtīt arī pirmos astronautus. 

“Pēc tam sekos pirmā “Dragon” kapsulas misija ar astronautiem, kuri pilotēs šo kosmosa kuģi. Ja viss ritēs kā paredzēts, tā būs pirmā reize, kopš NASA pārtrauca atspoļkuģu programmu pirms astoņiem gadiem, kad no Savienotajām Valstīm atkal tiks sūtīti cilvēki kosmosā,” medijiem uzsvēra Džordžijas Tehnoloģiju institūta profesors Glens Laidsijs.

Veiksmīgie nesējraķešu izmēģinājumi un citi “SpaceX” sasniegumi ļauj runāt par jaunu kosmosa izpētes ēru, kurā iesaistās ne vien valstis, bet arī privātie uzņēmumi. Tās ir labas ziņas arī Savienotajām Valstīm, kam pēdējos gados astronautu nogādāšanā nācies paļauties uz Krievijas kosmosa kuģiem, kas izmaksā desmitiem miljonu dolāru.

“Space X”, kas kosmosa stacijai jau piegādā kravas no 2012. gada, pavairos konkurenci un līdz ar to izcenojumi samazināsies. Turklāt “Space X” nav vienīgais uzņēmums uz horizonta, kas gatavojas šādā veidā iekarot Visumu.

“Tas, ko tas nozīmēs kosmosa izpētes programmai, ir iespēja daudz biežāk nokļūt Starptautiskajā kosmosa stacijā. Pašlaik ir jāpaļaujas tikai uz vienu sistēmu – Krievijas “Soyuz”. Šogad gaidām arī “Boeing Starliner” kapsulu. Tā kā kopumā mēs arvien biežāk varēsim nosūtīt cilvēkus atklātā kosmosā!” sacīja Laidsijs.

Pirms starta no Kenedija kosmosa centra “Dragon Crew” bija jāiziet īpašas drošības pārbaudes, un ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa aģentūra tagad devusi zaļo gaismu startam. Arī laika prognozes liecina, ka kosmosa kuģim būs visas iespējas sestdien spert nākamo soli kosmosa transporta infrastruktūras pilnveidošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti