Somijas akseleratora «Vertical» programmā iekļuvuši divi Latvijas jaunuzņēmumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 7 mēnešiem.

Vadošajā Ziemeļeiropas veselības tehnoloģiju akseleratorā “Vertical”, tā pavasara laidienā, iekļuvuši divi Latvijas jaunuzņēmumi. Spraigajā konkurencē - vairāk nekā 260 pieteikumi no 53 valstīm - akseleratora četru mēnešu programmā iekļuva kopā 10 uzņēmumi no septiņām valstīm, tai skaitā pirmo reizi “Vertical” vēsturē no ASV. 

No Latvijas “Vertical” akseleratorā darbojas  divi uzņēmumi – “Wide”, kas izstrādā programmnodrošinājumu, ar kura palīdzību protezēšanas speciālisti var izgatavot individuāli pielāgotas ortopēdiskās protēzes, tās atveidojot 3D drukā.

Otrs uzņēmums ir “Winmill” (Latvijā tas darbojas kā “Agility Sports”), kurš izstrādā hokeja treniņu robotikas risinājumu, kas ļauj spēlētājiem trenēties, pat neatrodoties ledus arēnā.

 “Vertical” vadītājs Kenets Saloniuss par Latvijas jaunuzņēmumiem saka: “Mēs esam ļoti priecīgi redzēt savā akseleratora programmā ļoti spēcīgas komandas, kuru gatavības pakāpe iet tirgū ar gataviem produktiem jau šobrīd ir ļoti liela."

"Ja runājam par Latvijas “Wide” – mūsu izvēle aicināt viņus piedalīties “Vertical” galvenokārt balstīta uz viņu kā tirgus satricinātāju potenciālu. Pašreizējai protezēšanas tirgus ir ļoti konservatīvs un bieži nesasniedzami dārgs. “Wide” pieeja procesā iesaistīt 3D drukas risinājumus ir lieliska, un mēs tiešām priecājamies strādāt ar viņiem,” saka Saloniuss.

Četru mēnešu garumā “Wide” intensīvi darbosies, lai pilnveidotu savu uzņēmumu un tā piedāvājumu tirgum.

“Mūsu mērķi programmā būtu sadalāmi trijos blokos, no kuriem svarīgākais gūt pārliecību par katra komandas locekļa uzdevumiem ikdienā, noslīpējot līdz perfekcijai katra pienākumu loku. Esot akseleratorā, diendienā ļoti tuvu cits citam, varam to paveikt daudz efektīvāk. Daļēji jebkurš akselerators ir lieliska komandas saliedēšanas iespēja,” stāsta Didzis Dejus, viens no uzņēmuma dibinātājiem.

“Otrs būtisks uzdevums ir pilnveidot produktu, un jau šobrīd esam sagatavojuši virkni risinājumu, kurus testēsim kopā ar “Vertical” mentoriem un potenciālajiem klientiem Ziemeļeiropā,” saka Dejus.

“Wide” risinājumi tika spoži prezentēti Latvijas TED pasākumā TEDxRiga :

“Trešais mūsu mērķis “Vertical” ir pašiem sev un arī mūsu nākamajiem klientiem un investoriem apliecināt savu ideju un produktu kvalitāti. Jau pats fakts, ka esam spējuši pārliecināt “Vertical” un izturēt konkurences sijāšanas procesu ir, manuprāt, ļoti labs pieteikums. Ne velti uz “Vertical” ir tik liels pieteikumu skaits – šis akselerators sevi pierādījis kā ļoti nopietnu atspēriena punktu viņu absolventiem,” skaidro Didzis Dejus.

Ierasti akseleratoru programmas ir vien no elementiem, kuru ņem vērā arī investori, izskatot jaunuzņēmumu potenciālu.

Šo tēmu komentē Kenets Saloniuss :

“Patiesībā akseleratora programma, ja tā tiek īstenota atbilstošā intensitātē, kalpo kā “due diligence” (uzticamības pārbaude jeb padziļinātā izpēte), jo sevišķi, ja runājam par enģeļa investoriem, kuriem bieži nepietiek resursu, lai šo izvērtējumu paveiktu pietiekami detalizēti. Mēs esam kopā ar programmas jaunuzņēmumiem četru mēnešu garumā, diendienā, ļoti dažādās situācijās – gan darbā, gan sadzīvē un varam sniegt savu pamatotu viedokli par komandu darbu potenciālajiem investoriem”.

Līdz šim “Vertical” programmā piedalījies vēl tikai viens Latvijas jaunuzņēmums - Rīgas Tehniskās universitātes dibinātais viedā tekstila uzņēmums “EHO Textiles”   uzņēmums, kas plāno pasauli iekarot ar „gudro drēbju” ražošanu un kurš pēc “Vertical” absolvēšanas Somijā “Upgraded Life Festival” 2016.gada vasarā saņēmis balvu kā daudzsološākais jaunais uzņēmums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti