Rīta Panorāma

Intervija ar Ivaru Austeru

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Brīvlaiku pavada veicot zinātniskus eksperimentus

Skolēni brīvlaikā eksperimentē – no citrona mēģina iegūt elektrību

Skolēni pavasara brīvlaiku var pavadīt dažādi. Vieni sēž pie datora vai televizora, citi šo laiku izmanto krietni lietderīgāk, piemēram, piedalās radošos, zinātniskos eksperimentos, kas gana interesanti varētu šķist arī pieaugušajiem.

No citroniem iegūt elektrību, noskaidrot kā strādā elektromotori un izzināt kā uzbūvēt vēja ģeneratoru. Tie ir tikai daži no radošajiem eksperimentiem, ko bērniem piedāvā Rīgas Motormuzejs.

"Mēģinām piespraust pie vadiņiem šīs spīlītes un klausīsimies, vai kaut kas notiks vai nenotiks," skaidro Rīgas Motormuzeja speciāliste Aija Bauere. Un tiešām, no citrona, tāpat kā ābola, iespējams pavisam vienkārši iegūt elektrību.

"Radīt interesi par zinātni un radīt interesi par eksperimentēšanu un tehniku. Visa autobūve ir vieni vienīgi daudzi eksperimenti," stāsta Bauere par mērķi, kāpēc muzejs piedāvā bērniem veikt radošus eksperimentus. Sākumā ir īsa teorētiskā nodarbība, un pēc tam bērniem pašiem jāķeras pie darba.

"Galvenais ir nevis, ko viņi iemācās, bet ka viņi domā. Darbojoties spēj izdomāt, kāpēc viņi to dara, kāpēc stieplīte jānotīra. Jo labāk to stieplīti notīra, jo labāk elektrība pa stiepli ies," saka Rīgas Motormuzeja interešu pulciņu vadītājs Pēteris Dūnis.

Veicas kā nu kuram - citam vieglāk, citam grūtāk.

Šīs ir vērtīgi pavadītas brīvdienas, apvienojot zināšanu ieguvi ar izklaidi. Viss sarežģītais sākas no kaut kā pavisam vienkārša. Kas to lai zina, varbūt kāds no bērniem, kurš piedalās radošajos eksperimentos, nākotnē kļūs par zinātnieku tikai tāpēc, ka šādās radošās darbnīcās viņam būs radusies interese pētīt un izzināt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti