Rīta Panorāma

Drošība svētku laikā

Rīta Panorāma

Vai dāvanas nopelnītas? Atbild bērni

Skolā Igaunijā attīsta bioloģisko dārzkopību

Skolā Igaunijā attīsta bioloģisko dārzkopību un ražu liek uz pusdienu šķīvjiem

Kādā skolā Igaunijas centrālajā daļā tiek attīstīta bioloģiskā dārzkopība. Šādā veidā – reālos apstākļos – var apgūt dabaszinātnes, un izaudzētā produkcija papildina skolēnu ēdienkarti.

Skolas direktors Jans Kabins norādīja: "Tā kā mūsu skolēni regulāri strādā ar zinātniekiem, radās ideja veikt eksperimentus un mācīt skolēniem augu selekcijas pamatus. Un lielākais sapnis ir tas, ka varbūt mēs nākotnē izaudzināsim dažus zinātniekus."

Viedās siltumnīcas izveidi Koeru skolā finansējis Vides investīciju centrs, bet konsultācijas sniedz augu selekcijas institūta pētnieki un agronomi.

Nedēļu pirms Ziemassvētku brīvdienām tika iegūta pirmā zirņu, salātu un redīsu raža, bet līdz februāra beigām sāksies uz skolas ēkas jumta uzbūvētās lielās siltumnīcas izmantošana.

Dārzeņu audzēšanā izmanto hidroponikas metodi. Sēklas izsēj uz kāda materiāla – šajā gadījumā linu auduma, bet barības vielas tiek izšķīdinātas ūdenī un automātiski pievadītas augu saknēm.

Gan pedagogi, gan bērni atzīst, ka projekts palīdz arī papildināt zināšanas par veselīgu uzturu. Dārzeņi ir viens no pārtikas veidiem, kas ļoti bieži tiek lietots par maz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti