Digitālās brokastis

Facebook nedienas un Latvijas programmētāju panākumi | Tehnoloģiju ziņu tops

Digitālās brokastis

Tehnoloģiju ziņu topā: Tesla alus, rotējoša māja un robot-drons Leo

Cenzūras tehnoloģijas #DigitālāsBrokastis intervijā

Sinologs: Ķīnas internets atspoguļo cita veida sabiedrību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ķīnas internets no Rietumos ierastā atšķiras ar interneta saišu vizuālo dizainu, sliktu pārredzamību un košām, ne īpaši harmoniskām krāsām, Latvijas Radio raidījumā “Digitālās brokastis” stāstīja Latvijas Universitātes Āzijas studiju nodaļas profesors no Vācijas Franks Kraushārs. 

Ar Ķīnas interneta pētniecību profesors intensīvi nodarbojas pēdējos četrus gadus, kopš pievērsies kiberdzejai šīs lielvalsts tīmeklī.

Blīvais, nepārskatāmais Ķīnas interneta saturs, kurā dominē spilgtas un nesaskanīgas krāsas, Kraushāram bieži atgādina šīs lielvalsts urbāno telpu. Proti, atšķirībā no politiskās sistēmas reputācijas vizuāli Ķīnas pilsētvide ir ļoti haotiska.

Internets Ķīnā atspoguļo cita veida sabiedrību, kurā izteikti pastāv oficiālās un neoficiālās sfēras vietnes, norādīja Kraushārs.  

Ķīnai raksturīgi, ka krīzes situācijās, piemēram, Covid-19 pandēmijas sākumā,  lietotāji patiesu informāciju meklēja blogos un privātajos ziņu kanālos, sacīja profesors.

Vienlaikus abas šīs sfēras ir savienotas. “Valsts, protams, iejaucas neoficiālās sfērās. Slavena ir tā dēvētā “Piecu centu armija” – cilvēki, par kuriem pašā Ķīnā runā vismaz 15 gadus. Tie pārsvarā ir pensionāri, bet arī jaunāki cilvēki, kas saņem ļoti nelielu atalgojumu par to, ka viņi iejaucas informācijas plūsmā, uzrunājot internetā aktīvus cilvēkus un mēģinot viņus pielāgot oficiālajai līnijai,” stāstīja profesors.  

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti