Kā labāk dzīvot

Kā vienoties daudzdzīvokļu mājas kaimiņiem par mājā veicamajiem darbiem?

Kā labāk dzīvot

Šķirošana ir galvenais veids, kā samazināt rēķinu par atkritumu apsaimniekošanu

Uzstādīt saules paneļus mājai: riski un ieguvumi

Saules paneļu uzstādītājs: Lielas intereses dēļ šogad pie iekārtām, iespējams, netiks visi gribētāji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Interese par saules paneļu uzstādīšanu, aktualizējoties augstajām elektroenerģijas cenām, ir ļoti liela gan no mājsaimniecību, gan uzņēmumu puses, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” atzina privātās enerģētikas uzņēmuma grupas “AJ Power” vadītājs Roberts Samtiņš. Viņš pieļāva, ka šogad pie paneļiem, iespējams, netiks visi interesenti, jo Latvijā pietrūks kapacitātes.

“Es domāju, ka šis gads būs interesants arī ar to, ka visi tie, kuri gribēs uzstādīt saules paneļus, nemaz tos nevarēs uzstādīt, jo, iespējams, vienkārši Latvijā pietrūks kapacitātes, lai to izdarītu,” norādīja Samtiņš. 

No tehnoloģiju attīstības punkta raugoties, tirgū esošie paneļi ir izdevīgi, stāstīja uzņēmuma „JB SunPower” valdes loceklis Jānis Brikmanis:

“Tas, ko šobrīd pazīstam, klasiskais saules panelis, ir tuvu savai maksimālajai efektivitātei, arī cena ražošanai ir nokritusi līdz maksimāli zemākajai iespējamajai, un tas šobrīd ir labākais produkts, kāds ir”.

“Jā, ir jaunas tehnoloģijas, būs dažādi citi produkti, bet kamēr jauns produkts ienāk tirgū, kamēr nonāk līdz klientam, tie tāpat būs gadi,” viņš skaidroja. 

“Ja šobrīd mājsaimniecībai uzstādām saules paneļu sistēmu, kas spēj atmaksāties sešu, septiņu gadu laikā, un pēc tam atlikušo mūžu par brīvu ražo elektrību, tad gaidīt to brīdi, kad iznāks kāda cita jauna tehnoloģija, es domāju, ka nav jēgas,” uzsvēra Brikmanis. 

Samtiņš gan piebilda, ka, tāpat kā lielākajai daļai preču, arī saules paneļiem pēdējo trīs, četru mēnešu laikā cenas ir pieaugušas, tāpat dārgākas kļuvušas to piegādes. Nākotnē problēmas radīt var arī sadales tīklu kapacitāte. 

“Birokrātiskais process pamazām kļūst vieglāks un sakārtojas, bet ir vēl viena nianse, kas ir jāņem vērā, – diemžēl “Sadales tīkls” kā tīkls var paņemt pretī tik, cik var paņemt pretī ģenerējošās jaudas,” skaidroja Samtiņš. 

“Ir vietas Latvijā, kur jau interese ir pieaugusi tiktāl, ka arī mājsaimniecībām vietām kļūst grūti dabūt atļaujas jauna pieslēgumu ierīkošanai, jauns pieslēgums tieši ģenerējošai jaudai,” viņš atklāja un piebilda, ka šobrīd strādā princips – kurš pirmais brauks, pirmais mals.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti