Satelīts «Venta-1» orbītā tiks palaists 2016.gada pirmajā pusē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Beidzot ir panākta vienošanās ar Brēmenes pilsētas Lietišķo zinātņu universitāti par Latvijas nano satelīta "Venta-1" palaišanu orbītā, vēsta Ventspils Augstskola (VeA).

Satelīta "Venta-1" ievadīšana orbītā plānota 2016.gada otrajā ceturksnī ar indiešu nesējraķeti "PSLV". Precīzs nesējraķetes starta datums vēl nav apstiprināts, jo tas ir atkarīgs no raķetes galvenās kravas gatavības.

Līguma parakstīšana ir noslēguma fāze nopietnam darba posmam, kas ietvēra pārrunas ar sadarbības partneriem, lai vienotos par satelīta "Venta-1" palaišanas nosacījumiem, kā arī frekvenču saskaņošanu.

Novembrī VeA saņēma VAS „Elektroniskie sakari” apstiprinājumu, ka "Venta-1" nepieciešamās radiofrekvences ir iekļautas starptautiskās radiofrekvenču koordinējošās organizācijas "ITU" Radiosakaru biroja Galvenajā frekvenču reģistrā "MFIR" un "Venta-1" sakaru sistēma ieguvusi starptautisku juridisku aizsardzību.

Nokļūšana "MIFR" reģistrā ir uzskatāma kā atļaujas saņemšana satelīta radioiekārtu darbināšanai noteiktajā orbītā. Tuvākajā laikā VeA saņems arī formālu VAS “Elektroniskie sakari” izdotu satelīta radioiekārtu lietošanas atļauju.

„Venta-1” riņķos ap Zemi aptuveni 600 kmilometru augstumā pa polāru orbītu – orbītu, kas šķērso Latviju.

Līdz ar to no satelīta būs iespējams saņemt informāciju, kā arī nosūtīt tam vadības komandas laika sprīdī, kamēr satelīts atrodīsies virs Latvijas. Sakarus ar satelītu uzturēs no zemes stacijas Ventspils Augstskolā, kas kopš 2013.gada darbojas augstskolas ēkā Ventspilī, Inženieru ielā 101, un šobrīd ir vienīgā kolektīvā radiostacija Latvijas augstskolās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti