Raidnīca

#50 Artis Ozoliņš un Rihards Blese "Digitālās brokastis"

Raidnīca

Krišjānis Lācis "TELOS sarunas"

#51 Maija Āboliņa - Tomsone "Ziemeļmeita"

Sarunas par spēku, iedvesmu un drosmi īstenot sapņus. Stāsta podkāsta «Ziemeļmeita» veidotāja

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

"Ziemeļmeita" ir podkāsts jeb raidieraksts ar sarunām par spēku, iedvesmu un drosmi īstenot savus sapņus. Un šo sarunu ierosinātāja ir Maija Āboliņa-Tomsone, kura ikdienā konsultē par ilgtspējas jautājumiem. Viņa sarunā Latvijas Radio raidījumā "Raidnīca" piekrita, ka podkāsta ieraksts ir labs iemesls, lai satiktos un iepazītu interesantus cilvēkus, kurus ikdienā diez vai būtu drosme uzrunāt un aicināt uz kafijas tasi, lai parunātos.

Raidnīca

Podkāsts par podkāstiem - "Raidnīcā" klausies sarunas ar Latvijas raidierakstu veidotājiem. Jauna epizode katru otrdienu Latvijas Radio 1 mājaslapā un visās lielākajās straumēšanas platformās: 

Maija, "Ziemeļmeita" iedvesmota, ir radījusi savu uzņēmumu ar tādu pašu nosaukumu un drīz tautās laidīs otru savu raidierakstu par ilgtspējas jautājumiem.

Vai podkāsts ir ilgtspējīgs bizness?

Viņa skaidroja: "Uz podkāstu aicinu tos cilvēkus, kuri mani interesē un kuriem citādāk es nevarētu tikt klāt. Raidieraksta ideja tieši tāpēc tapa, jo es nevarētu uzaicināt Valdi Zatleru uz pusdienām. Droši vien viņš nekad neatnāktu, bet es viņu varu uzaicināt pie sevis uz podkāstu, sarunāties, varu no viņa mācīties, izzināt viņa domu gājienu un pasaules redzējumu, gūt kādas dzīves atziņas. Arī katra gatavošanās raidieraksta sarunai ir milzīga atbildība man, jo ļoti gribās, lai saruna ir tik pilna un kvalitatīva, cik vien ir iespējams."

Viņa atzina, ka pirms katras sarunas uztraukums ir gluži kā pirms eksāmena. Āboliņa-Tomsone gaidīja, ka tas reiz beigsies, taču tas aizvien nav noticis. "Pēc sarunas ir tāds milzīgs gandarījums, kad viesis aiziet apmierināts, mums ir brīnišķīga saruna bijusi, un ja vēl viņš man pasaka paldies par superīgo sarunu, tad diena esot izdevusies!" viņa sacīja.

Latvijas Radio: Podkāsts ir tikai viena no tavas dzīves daļām. Izstāsti, ar ko nodarbojies ikdienā

Āboliņa-Tomsone: Jā, podkāsts ir mana brīvā laika aizraušanās. Sāku to veidot, kad biju dekrētā ar otru bērniņu. Tolaik daudz klausījos ārvalstu podkāstus, un man šķita, ka mums Latvijā arī vajag tādus stāstus vairāk dzirdēt un vairāk stāstīt un rādīt. Tā radās doma par podkāstu.

Mani ļoti uzrunāja podkāsta formāts, jo tur nav robežu, neesi ielikts kaut kādās 60 minūtēs vai viena raksta izmērā, un man bieži vien šķiet, ka ļoti daudz kas interesants paliek ārpus tā visa. Sākotnēji tas viss veidojās, bet tad atgriezos profesionālajā dzīvē un ikdienā. Šobrīd palīdzu uzņēmumiem orientēties ilgtspējas jautājumos, veidot ilgtspējas stratēģijas, kas palīdz viņiem saprast, kā tad operēt videi draudzīgāk, sociāli atbildīgi, lai tas ir jēgpilni ar mērķi un izmērāmiem rezultātiem.

Pašlaik podkāstam veltu mazāk laika, – tad, kad ir iedvesma.

Tavs uzņēmums arī saucas "Ziemeļmeita". Vai iedvesmojoties no podkāsta?

Tieši tā, domāju – nu, rekur esmu vienu ziemeļmeitu palaidusi tautās. Ko tad es tagad domāšu kaut ko pavisam citu? Šobrīd es paralēli sāku darbu arī pie sava otra podkāsta, kurš vēl nav izgājis tautās, bet kuram gribu ierakstīt pilnu sezonu, un šis būs podkāsts, kas ir veltīts tieši ilgtspējas tēmai biznesā. Tā savukārt būs "Zaļā ziemeļmeita".

Tā es pamazām veidoju to ziemeļmeitas impēriju. Ja reiz viens labs nosaukums ir atnācis pie manis, tad jāmēģina to tālāk uzturēt. Tas ar mani tik labi rezonē, ka neko citu vispār negribas vairāk meklēt.

Pastāsti, kā atnācis nosaukums "Ziemeļmeita"!

Es izlasīju Kārļa Skalbes pasaku "Kā es braucu ziemeļmeitas lūkoties", un tur ir brīnišķīgas atziņas par lepno pieticības zemi, kur debesis ir zemas, un cilvēki tajā ir apaļi un neko nevēlas darīt, nevēlas augt. Un tad ir šis jauneklis, kurš savukārt ir ar degošu sirdi, kaut ko dzīvē meklē un cenšas atrast atbildes uz saviem jautājumiem. Un tad ir ziemeļmeita, kas viņam rāda ceļu un sniedz mācības, ka dzīvē jāiet uz priekšu, nebaidoties no pārmaiņām, no ciešanām, no pārbaudījumiem, jo tas ir tas, kas mūs kā cilvēkus dara bagātākus, dara skaistākus. Jo vairāk tev dzīvē ir bijusi pārbaudījumi, jo skaistāks kā cilvēks, bagātāks kā cilvēks topi, un tas ļoti rezonē ar mani.

Pandēmijas pirmajā vilnī, kad viss bija ciet, visi bija nobijušies, visiem bija grūti, man likās, nu grūti jau visu laiku ir. Pasakā Ziemeļmeita brīnišķīgi rāda, ka grūtības ir mūsu ikdiena, dzīves sastāvdaļa, nepieciešamība, lai mēs augtu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti