Salokāms portfeļa izmēra divritenis sola iekarot Eiropas pilsētas

Divritenis ar elektrisko motoru, kas ir salokāms portfeļa izmērā un sver tikai 7,5 kg, drīz varētu kļūt populārs pārvietošanās līdzeklis Eiropā. Tā izstrādātāji saka, ka divriteni varēs ērti salocīt un ņemt līdzi pat restorānā vai kinozālē.

Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstītais projekts "Bike Intermodal" ir izstrādājis jaunu salokāmā divriteņa prototipu, kas sver 7,5 kg, darbojas ar elektromotoru un salocīts ietilpst 50cm x 40cm x 15cm lielā kastē, kuru var vienkārši uzglabāt, pārvadāt vai arī nolikt restorāna, bāra vai kinozāles stūrī.

Tā detaļas ir pilnībā otrreiz pārstrādājamas, kas nozīmē, ka viss divriteņa dzīves cikls no ražošanas līdz lietošanai un pat pārstrādei ir dabai draudzīgs.

Salokāmie riteņi var viegli iekļauties satiksmes plūsmā ar mašīnām un sabiedrisko transportu, tie ir parādījušies kā arvien svarīgāks instruments, ar kuru atvieglot pārvietošanos pilsētvidē. Katru gadu tiek saražoti apmēram 135 miljoni divriteņu, no kuriem salokāmie sastāda aptuveni 2%. "Bike Intermodal" divritenis pāriet no tipiskās divriteņu nozares uz motorizēto transporta līdzekļu nozari.

"Mēs esam pilnveidojuši divriteņa izturīgumu, ierobežojot detaļu daudzumu un lietojot visizturīgākos un vienlaikus vieglākos materiālus, piemēram, tādu kā magnija sakausējumus. Katra detaļa ir pārbaudīta, pārstrādājama, kā arī ražošanas process ir pārbaudīts. Šis process ir vērsts uz kvalitātes kontroli, iespējamību sekot līdzi produkta dzīves ciklam, domājot par apkārtējo vidi," uzsver "Bike Intermodal" jaunās kompānijas dibinātājs Alesandro Belli (Alessandro Belli) no "Tecnologie Urbane".

Pārveidojamā divriteņa kodols ir iepriekšēji rūdīts rāmis, kas atveras un aizveras kā lidaparāta šasija. Tas veidots no lietā alumīnija vai magnēzija un burāšanai piemērotām trosēm. Jaunā kompānija izvērtē arī grafīta lietošanas iespējas nākotnē, lai vēl vairāk stiprinātu rāmi un padarītu to vieglāku. 

Īpaši dizainēts motors, kuru attīstījis projekta partneris "Maxon Motors" (no BRAUN grupas), uzlabo pārvietošanos, nepievienojot pārmērīgu svaru.

Pat ar motoru divriteņa svars ir puse no salīdzināma salokāmā divriteņa svara, kuram nav papildus motora, un aizņem piektdaļu no līdzīga divriteņa aizņemtās platības.

"Bike Intermodal" pētniecības projekts saņēma 1,58 miljonus eiro no Eiropas Savienības pētniecības fondiem. Kopš projekta pabeigšanas kompānija turpinājusi optimizēt divriteņa dizainu un ražošanas procesu, un tagad tai ir gatavs produkts, kas var nonākt tirdzniecībā.

"Šī ir tāda inovācija, kuru mums vajadzētu biežāk redzēt Eiropā, uzlabojot dzīves kvalitāti un ekonomisko konkurētspēju. Viens no mūsu pētniecības un inovācijas programmas “Apvārsnis 2020” galvenajiem mērķiem ir dabūt šādas lieliskas idejas no laboratorijas līdz tirgum. Jo vairāk inovatīvu kompāniju mums ir, jo labāk būs Eiropas ekonomikai," uzsver Eiropas Pētniecības, inovācijas un zinātnes komisāres Moires Gēgenas-Kvinnas (Mįire Geoghegan-Quinn) pārstāvis Maikls Dženings (Michael Jennings).

"Bike Intermodal" ir pētniecības projekts, kas tiek atbalstīts Eiropas Savienības fondu "Septītās pamatprogrammas (FP7)" atbalstu. 2014.gada 1.janvārī Eiropas Savienība uzsāka jaunu septiņgades pētniecības un inovācijas atbalsta programmu "Apvārsnis 2020". Gandrīz 80 miljardi eiro tiks ieguldīti pētniecības un inovācijas projektos, lai atbalstītu Eiropas ekonomisko konkurētspēju un paplašinātu cilvēka zināšanu robežas. ES pētniecības budžets ir galvenokārt vērsts uz ikdienas dzīves uzlabošanu tādās sfērās kā veselība, apkārtējā vide, transports, pārtika un enerģija. Pētniecības partnerības ar farmācijas, gaisa telpas, mašīnbūves un elektronikas industrijām iedrošina privāto sektoru atbalstīt nākotnes izaugsmi un augsti kvalificētu darbavietu radīšanā. "Apvārsnis 2020" būs arvien vairāk vērsts uz izcilu ideju pārvēršanu pārdodamos produktos, pakalpojumos un procesos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti