Salacgrīvā radīta inovācija ļaus jebkuram īstenot savas dizaina idejas

Uzņēmēji no Salacgrīvas radījuši mobilas un ērtas gaismošanas ierīces - gaismas galdus, kas, izstarojot ultravioleto starojumu, ļauj pārnest attēlu uz dažādiem materiāliem. Līdz šim apdruku varēja veikt īpašās darbnīcās, bet nu savas dizaina idejas jebkurš var īstenot arī mājās.   

Uzņēmēja Ingūna Levša veido darbu cianotipijas tehnikā - attēlu pārnes uz audumu, to izgaismojot ar ultravioletajiem stariem. Tos izstaro gaismas galds - Ingūnas un Māra Popova jaunradītā tehnoloģija, kas ir jaunums Eiropā un pat pasaulē. Gaismas galda galvenā sastāvdaļa ir LED UV staru lampa, ar ko apstaro gaismjutīgus materiālus - fotopapīru, audumu, fotoemulsijas un citus, tādā veidā iegūstot attēlu.

Izmantojot šo tehnoloģiju, ikviens ātri un ērti sietspiedes tehnikā var apdrukāt apģērbu, papīru un kartonu, kā arī savām vajadzībām izveidot fotopolimēra zīmogus.

“Gaismojamā iekārta ir radīta mājas lietotājam. Lai viņš varētu ar visiem šiem materiāliem strādāt - gan zīmogu izgatavošanu, gan sietspiedi, gan cianotipiju,” stāsta Māris Popovs. 

Uzņēmēji atzīst, ka inovācijas rodas, ejot līdzi laikam, jo parādās arvien mazākas un modernākas tehnoloģijas, ko izmanot dažādu jaunu produktu radīšanā. Tā kā līdz šim tirgū pieejamās gaismošanas ierīces bija ļoti dārgas, lielas un sarežģīti pārvietojamas, uzņēmēji radījuši daudz ērtāku, mobilāku un vienkāršāku ierīci.

“Cik es esmu kaut kur citur strādājusi ar sietspiedi vai kaut ko tādu, tā ir atsevišķa telpa, kur ir ļoti liela “uzparikte”, tumšā telpā, kura izgaismo. Šeit, ko mēs esam uztaisījuši, mums ir LED lampas, tā jau tāda jaunāka tehnoloģija, ir precīzs spektrs, kas nāk, ļoti stipras spuldzes, līdz ar to gaismot vajag daudzas reizes mazāk,” skaidro Ingūna Levša.

Savu inovāciju uzņēmēji prezentēja arī jaunrades festivālā “iNovuss”, kur interese par to bijusi  ļoti liela. Līdz šim gaismas galdi jau aizceļojuši uz Ameriku, Austrāliju, Norvēģiju, Lielbritāniju un pat Indonēziju.     

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti