«SAF Tehnika» rada inovāciju cīņai ar Covid-19

Latvijas uzņēmums ar 20 gadu pieredzi – "SAF Tehnika" – krīzes laikā attīstījis jaunu biznesa ideju un ir radījis inovatīvu risinājumu cilvēka ķermeņa temperatūras mērīšanai ārstniecības iestādēs, kas cīnās ar koronavīrusa izraisīto pandēmiju.

Jaunais sensors ir īpaši izstrādāts ar nolūku atvieglot pārslogojumu veselības aprūpes jomā, kur pietrūkst cilvēku darbaspēka.

Toms Rekšņa par "SAF Tehnika" izgudroto sensoru, kas spēj pārraidīt uz datubāzi pacientu temperatūras mērījumusLinda Zalāne

  ""SAF Tehnika" kā uzņēmums jau pastāv vairāk nekā 20 gadus. Pamatbizness mums ir mikroviļņu radio, kas ir paredzēti datu pārraidei. To "SAF Tehnika" ražo jau no paša sākuma, un produktu līniju "Aranet", kas ir bezvadu sensori, mēs ražojam jau kādus gadus trīs," stāsta "SAF Tehnika" pārstāvis Toms Rekšņa, kurš ir atbildīgs tieši par "Aranet" produktiem.

  ""Aranet" produktu līnija ir tas, kas mūsdienās tiek moderni saukts par "internet of things" jeb lietu internetu. Mums ir sensori, kas mēra dažādus parametrus - temperatūru, mitrumu, gaismu, svaru - un ļoti lielā attālumā ir spējīgi noraidīt šo informāciju uz centralizētu datu savākšanas punktu. Šāda veida sistēma tiek primāri lietota industriālās siltumnīcās un lielveikalos, kuros mēs monitorējam temperatūru. Trešais virziens līdz šim bija ēku automatizācija," skaidro Rekšņa.

  Sākoties Covid-19 krīzei, uzņēmums saprata, ka, pieliekot raidītāja sistēmai klāt cilvēka temperatūras mērītāju, iespējams radīt iekārtu, kas noraida temperatūras informāciju līdz centrālajam datu savākšanas punktam. Pie bāzes stacijas var pieslēgt līdz 100 temperatūras sensoru. Savukārt bāzes stacijas programmatūrā ir iespējams iestatīt dažādus trauksmes līmeņus, kas nosūta informāciju, piemēram, uz e-pastu vai tālruni, ja temperatūra ir paaugstināta. Ir iespējams redzēt arī mērījumu vēsturi.

  "''Stradiņos'' karantīnas nodaļā pacientiem bija jāmēra temperatūra četras reizes dienā," piemēru min Rekšņa, norādot, ka "SAF Tehnika" sistēma aizstātu temperatūras mērīšanu ar termometru.

  Pirmās trīs nedēļas uzņēmuma pārdošanas nodaļa un mārketings nodarbojās ar pārdošanas materiālu sagatavošanu un partneru meklēšanu ārvalstīs - Eiropā, Amerikā, arī Dienvidāfrikā un Tuvajos Austrumos. Interese bija ļoti liela, un ir arī pirmie pasūtījumi, stāsta Rekšņa. Lai gan šobrīd "SAF Tehnika" sistēmas tiek lietotas vienīgi Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā, tiek pabeigts pasūtījums, kas dosies uz Turciju un Itāliju.

  Tikmēr uzņēmums domā papildināt sistēmu ar risinājumiem, kas nodrošinās pulsa un skābekļa daudzuma asinīs mērījumus.

  Rekšņa norāda, ka uz pārējo medicīnas tehnoloģiju fona "SAF Tehnika" risinājums atšķiras ar zemām izmaksām, nodrošinot bezvadu funkcionalitāti.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Tehnoloģijas un zinātne
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti