RTU top Dizaina fabrika studentu ideju realizēšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabriku pilnībā tiks atklāta septembrī, sola RTU rektors Leonīds Ribickis. Dizaina fabrikā studenti un zinātnieki varēs veidot prototipus saviem izgudrojumiem. RTU cer, ka tādā veidā studenti varēs labāk attīstīt savas biznesa idejas. Pagaidām fabrikā darbojas tikai pagrabstāva laboratorija, kurā studenti var izmantot 3D printerus, taču nākotnē paredzēts atvērt vēl vairākas darbnīcas

RTU Dizaina fabrikas telpas pagaidām ir gandrīz tukšas. Tomēr uz grīdas ar līmlenti iezīmētie laukumi ļauj vienam no fabrikas vadītājiem Čārlzam Bušmanim detalizēti izklāstīt, kā būs iekārtota jaunā dizaina fabrika.

"Šeit mums būs elektroinstrumenti, zāģi, līme, smilšpapīrs, viss, kas ir nepieciešams, lai izveidotu savas idejas prototipu. Mēs to saucam par "netīro prototipu veidošanu", jo sākumā cilvēkam ir tikai vizuāli jāparāda, kādā virzienā būs ideja. Tad prototipā attēlotos principus mēs varēsim pārveidot un attīstīt tālāk," stāsta Čārlzs Bušmanis.

Dizaina fabrika būs darbnīca, kur RTU studenti varēs savas produktu idejas izcelt no papīra un attēlot dzīvē. RTU cer, ka tas vairos inovācijas un ļaus produktiem kādreiz nokļūt veikalu plauktos. Tāpat svarīgs mērķis ir projektos savest kopā dažādu fakultāšu studentus, tādēļ Dizaina fabrikā paredzēta vieta arī virtuvei.

"Viena no svarīgākajām iekārtām, kas mums ir vajadzīga, ir kafijas automāts, jo tā būs vieta, kur cilvēki satiksies, kur būs neformālas tikšanās un kur iegūt enerģiju, strādājot vēlos vakaros. Tādēļ mēs iekārtosim arī virtuvi, mājas stila virtuvi. Šeit mums būs arī televizors ar tiešo translāciju no kādas citas pasaules Dizaina fabrikas, jo dizaina fabrikām ir globāls tīkls. To aizsāka Ālto Universitāte Somijā, bet tagad dizaina fabrikas ir arī Ķīnā, Austrālijā, Šveicē, Čīlē, ASV un Korejā," stāsta Čārlzs Bušmanis.

Naudu Dizaina fabrikas izveidei un iekārtām RTU ieguva Eiropas struktūrfondos, daļu finansē arī pati universitāte. Vairākas iekārtas fabrikai dāvinājuši arī uzņēmēji un citi sponsori. Kā apstiprina RTU rektors Leonīds Ribickis, vēl vajadzīgo iekārtu iepirkums jau ir noticis, tās varētu tikt piegādātas vasarā. Pagājušajā nedēļā rektors noslēdza sadarbības līgumu ar Ālto Universitāti Somijā, pēc kuras parauga ir veidota RTU Dizaina fabrika.

"Fabrika ir veidota gandrīz vai kopējot, gluži kopēt gan nekas nekad nesanāk, bet līdzīgi, kā tas ir Somijā, Ālto Universitātē. Turpmāk, es domāju, mēs varētu arī uzaicināt viņu mentorus vai mācībspēkus pie mums, lai viņi atbrauc pie mums uz kādu modeli, uz nedēļu vai divām. To varētu organizēt caur "Erasmus+" apmaiņu," norāda Leonīds Ribickis.

Jau šobrīd RTU Dizaina fabrikas laboratorijā studenti var lietot modernus 3D printerus. Savukārt pārējās fabrikas telpas varētu tikt atklātas līdz ar nākamā mācību gada sākumu septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti