RTU konferencē diskutē par augstākās izglītības izaicinājumiem digitālajā laikmetā

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) otrdien, 26. martā, no plkst. 10.00 līdz 14.00 notika augstākās izglītības nākotnei veltīta konference «Pārmaiņas ilgtspējīgai augstākajai izglītībai». Konferencē notiks diskusijas, kā Latvijas augstākajai izglītībai jāmainās digitālajā laikmetā, lai tā nezaudētu konkurences cīņā ar pasaules augstskolām. Tai varēja sekot līdzi LSM.lv tiešraidē. 

«Ir jāmainās studiju saturam un formātam. Jaunieši, kuri aug digitālo tehnoloģiju laikmetā un dzīvo virtuālajā pasaulē, aizvien vairāk vēlas, lai viņiem piedāvā fleksiblu studiju formātu, kas atbilst viņu ieradumiem,» saka RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps. 

Pasaulē veidojas «virtuālas augstskolas», studentiem nodrošinot digitālu studiju saturu, kas apgūstams jebkurā vietā un laikā. Ja Latvijas augstākā izglītība nemainīsies laikam līdzi, tā zaudēs studentus, kuri izvēlēsies studēt pasaules augstskolās, izmantojot attālinātās studiju iespējas virtuālajā vidē. 

Taču jāmainās ne tikai saturam. Augstskolām jāveic arī organizatoriski un administratīvi pilnveides pasākumi, un arī par tiem tiks runāts konferencē. 

Lai īstenotu pārmaiņas Latvijas augstākajā izglītībā, būtiska ir lēmumu pieņēmēju izpratne par izglītību 21. gadsimtā, tāpēc konferencē aicināta piedalīties izglītības un zinātnes ministre, kā arī Saeimas deputāti no komisijām, kam jālemj par augstākās izglītības nākotni.

Iecerēts konferencē izteikto priekšlikumu kopsavilkumu nodot gan Izglītības un zinātnes ministrijai, gan arī atbildīgajām Saeimas komisijām. 

Konferencē piedalīsies un ar referātu uzstāsies arī Igaunijas valsts sekretāra vietnieks izglītības, zinātnes un valodu politikas jautājumos Indreks Reimands (Indrek Reimand). Par nozares un universitāšu sadarbību referēs Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas izpilddirektore Raina Dūrēja-Dombrovska, savukārt par procesu digitalizāciju nākotnē stāstīs «Swedbank Group» digitālās stratēģijas vadītājs Ģirts Bērziņš. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti