Sadaļas Sadaļas

RSU Zinātnes nedēļā iepazīstinās ar pasaules tendencēm medicīnā un sociālajās zinātnēs

Pirmdien, 22. martā, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) dos startu Zinātnes nedēļai – piecu tiešsaistē noturētu starptautisku konferenču maratonam, kuram pieteikušies zinātnieki no vairāk nekā 45 valstīm, informēja RSU pārstāve Ieva Nora Gediņa. 

Zinātnes nedēļu 22.–23. martā ievadīs 7. starptautiskā studentu konference, kas aptvers pasaules tendences gan medicīnā un veselības aprūpē, gan sociālajās zinātnēs. Konference notiks angļu valodā. Sekot līdzi studentu konferences saturam bez maksas aicināts ikviens interesents, iepriekš reģistrējoties studentu konferences mājaslapā.

Šis būs jau otrais gads, kad pandēmijas dēļ konference norisināsies tiešsaistē. Kā norādīja organizatori no RSU Studējošo pašpārvaldes, šī gada konferencē "Health and Social Sciences" (Medicīna un sociālās zinātnes) savu zinātnisko veikumu prezentēs vairāk nekā 400 studentu no 30 pasaules valstīm. Viņu darbus vērtēs starptautiska žūrija 120 pārstāvju sastāvā.

Viens no gaidāmajiem Zinātnes nedēļas pasākumiem – sekcija "Innovation in Medicine and Healthcare – from Research to Practice" (Inovācijas medicīnā un veselības aprūpē – no pētniecības līdz praksei) – varētu būt saistošs ne tikai veselības aprūpes speciālistiem, bet arī uzņēmējiem, valsts un nevalstiskā sektora pārstāvjiem.

Inovāciju sekcija tiešsaistē noritēs 25. un 26. martā, skatot tādus jautājumus kā mākslīgais intelekts, digitalizācija, telemedicīna, virtuālā realitāte, IT, medicīnas tehnoloģijas, personalizētā medicīna un citus. Reģistrēties iespējams Zinātnes nedēļas pasākumu mājaslapā.

Inovāciju sekcijas ietvaros eksperti spriedīs arī par datu uzkrāšanas un analīzes iespējām. Uz tā potenciālu norādīja arī Latvijas Reto slimību alianses pārstāve Baiba Ziemele: “Ir pienācis laiks izmantot datus savā labā – no nemanāmas soļu skaitīšanas līdz starptautiskiem pētījumiem ģenētikā, lai palīdzētu atrast katram piemērotāko ārstēšanu. Pētniekiem jārada tādi risinājumi, kas, pirmkārt, atvieglotu pacientu dzīvi un veicinātu inovatīvus risinājumus ārstēšanai un aprūpei”.

Diskusijas inovāciju sekcijā plānots starpdisciplināras, ko uzsver arī asociētā profesore RSU Radioloģijas zinātniskās laboratorijas vadītāja Maija Radziņa. “Katrs ārsts vēlētos būt pilnvērtīgi informēts par ikvienu pacientu – redzēt attēlus, analīžu rezultātus vai agrākos datus vienuviet, droši, ātri un ērti. Vai mēs esam gatavi uzticēt mākslīgā intelekta risinājumiem veselības aprūpes datu vadību un lēmumus radioloģijā, un kādā apjomā? Mēs priecāsimies redzēt gan pieredzējušus, gan jaunos mediķus mūsu medicīnas un datorzinātņu ekspertu diskusijās,” norādīja asociētā profesore.

Studentu konferences laikā 22.–23. martā apmeklētājiem būs pieejamas arī vairāk nekā 20 darbnīcas visdažādākajās jomās. Sākot no implantu 3D plānošanas stomatoloģijā līdz lumbālpunkcijas veikšanai neiroloģijā.

Daļa no meistarklasēm organizēta ar klātienes pieskaņu, kad dalībniekiem tiks nosūtītas paciņas ar nepieciešamiem materiāliem, lai nodrošinātu pilnvērtīgāku iesaisti un zināšanu ieguvi.

Vienlaikus studenti aicina arī uz neakadēmiskām meistarklasēm, sākot ar psiholoģiskiem trikiem, ko likt lietā darbā ar pacientu, apzinātības praksei, pašmotivācijas rīkiem un pat kafijas vēsturei. Reģistrācija šīm bezmaksas darbnīcām pieejama līdz 17. marta dienas beigām.

Paralēli konferencei norisināsies arī hakatons "V*at is R*eal", kura galvenais mērķis ir medijpratības veicināšana, izmantojot virtuālo tehnoloģiju palīgrīkus. Hakatonā aicināti piedalīties RSU un citu augstskolu studenti, kas pārstāv plašu jomu amplitūdu, sākot no žurnālistikas un komunikācijas zinātnes un beidzot ar sabiedrības veselību un medicīnu. Dalībnieki apgūs virtuālo tehnoloģiju un medijpratības jautājumus, attīstīs kritisko domāšanu un visa rezultātā sadarbībā ar pieredzējušiem mentoriem gūs iestrādnes jaunu medijpratības apguves rīku radīšanā. Arī pieteikšanās hakatonam atvērta līdz 17. marta dienas beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt