Robotikas sacensības mudina skolēnus pievērsties eksaktajām zinātnēm

Aptuveni simts 5.-9. klašu skolēnu Salaspilī šajā nedēļas nogalē cīnās par čempiona titulu robotikas sacensībās. Kā atzīst organizatori un pedagogi, lielākais ieguvums ir nevis medaļas, bet iemaņas programmēšanā un konstruēšanā.

Katrs robots ir pašu bērnu izlolots un uzmeistarots, bet sacensības ir kā novērtējums vairāku mēnešu darbam. Spīdolas ģimnāzijas komanda robotikas sacensībās  jau vairākkārt piedalījusies ar labiem rezultātiem, tomēr uz to vien paļauties nevarot. “Tas ir ļoti uztraucoši, lai viss būtu gatavs. Dažreiz sanāk arī tā, ka kaut kas nav līdz galam izdomāts, bet to vajag uzlabot un vienmēr tiekties uz labāko. Uz pirmo vietu,” saka Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas audzēknis Artis.

Lai  iegūtu čempiona kausu, robotam jāspēj paveikt pēc iespējas vairāk misiju jeb uzdevumu, kas tiek vērtēti ar punktiem. Lai to izpildītu, svarīga ir stratēģija, bet neesot aizliegts arī “špikot” idejas. “Mēs ieraudzījām citu veidu, kā izpildīt misijas. Iespējams, labāku nekā mēs izmantojam. Šīs sacensības ir ļoti labas tādā ziņā, ka visi ir draudzīgi un gatavi viens otram palīdzēt,” bilst Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas audzēknis Mārtiņš.

Sacensību dalībnieki ir vecumā no deviņiem līdz 16 gadiem. Kā atzīst pedagogi, šajā vecuma posmā interese par šādu darbošanos esot vislielākā. Pieredze liecinot, ka, attīstot savas iemaņas, robotikas pulciņa dalībniekiem inženierzinātnes vairs nešķiet  “bubulis”. “Tā pirmā maiņa, kas piedalījās robotikā, gandrīz visi liek fizikā eksāmenu un gatavojas studēt inženierzinātnes,” saka Skaistkalnes vidusskolas skolotāja Brigita Igaune.

Biedrība “FIRST LEGO Leaque Latvia” robotikas sacensības organizē jau piekto gadu. Gatavojoties tām, līdztekus programmēšanai un konstruēšanai dalībniekiem ir arī citi uzdevumi, kas lieti noderēs arī nākotnē. “Apvienotas ir vairākas funkcijas. Ne tikai robotu spēle, kas ir redzamākā aktivitāte, bet arī tas, kur viņi iemācās jaunas aktuālas lietas, kas ir zinātnē. Tāpat apgūst iemaņas strādāt komandā,” secina sacensību rīkotāja Anna Sirmā.

Divu dienu sacensībās Salaspilī piedalījās 11 komandas no Zemgales un Pierīgas. Jau februāra sākumā skolēnu veidotie roboti spēkiem mērosies Valkā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt