Roboti izstādē demonstrē dejotprasmi un komunikācijas iemaņas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Japānas galvaspilsētā Tokijā atklāta gadskārtējā robotikas izstāde. Tajā dažādi uzņēmumi cenšas pārspēt cits citu ar jaunākajām idejām, kā uzlabot ikdienu ar dažādu jaunu robotu palīdzību. Inovatori ir pārliecināti, ka robotu pieejamība kļūs arvien plašāka visā pasaulē un to cenas - arvien zemākas.

Konkurence elektronikas tirgū pašlaik ir tik cieša, ka uzņēmumi nāk klajā ar visdažādākajiem risinājumiem, lai atšķirtos no konkurentiem, nereti arī vainojot cita citu ideju zagšanā. Šī gada Tokijas robotikas šovā var redzēt daļu no jaunajām idejām, kas realizētas robotikas jomā. 

Par apmeklētāju iecienītāko objektu šogad kļuvis robots ar viedtālruņa funkcijām. 19 centimetrus garā ierīce ir pietiekami maza, lai ietilptu somā vai lielākā kabatā. Šis robots prot pieņemt zvanus, fotografēt un saglabāt visdažādāko informāciju. Tam dots vārds “Robohons” un tā radītājs japāņu inovators Tomotaka Takahaši stāsta, ka ar šādu ideju nācis klajā, lai iedrošinātu lietotājus izmantot  diezgan reti lietoto balss funkciju komandu došanai:

"Es uzskatu, ka viedtālruņu panākumu atslēga ir skārienekrānu, kustības sensoru un citu jauninājumu attīstība. Balss atpazīšanas funkcija šajā kontekstā bijusi vilšanās.

Cilvēki to ikdienā lieto reti, un es domāju, ka tas ir tāpēc, ka runāt ar alumīnija kluci ir vienkārši dīvaini. Tāpēc es iedomājos – kā būtu, ja šī saruna notiktu ar cilvēka vai dzīvnieka modeli? Vai tas nebūtu nedaudz dabiskāk?" piebilst Takahaši. Robohons ne vien saprot dažādas komandas, ja tās dotas skaidrā valodā, bet arī fotografē un spēj fotogrāfijas parādīt kā projekcijas uz sienas.

Un viņš nav vienīgais. Japānas robotikas izstādē redzams arī izmēros krietni lielāks viņa radinieks – Sota. Tas ir robots, kurš izveidots, lai cilvēkiem sastādītu kompāniju. To radījis uzņēmums, kas tic, ka roboti turpinās ļoti strauji iekarot Japānas un visas pasaules tirgu kā palīgi ikdienas gaitās.

"Cilvēki arvien vairāk pamana pieaugošo pieprasījumu pēc komunikācijas robotiem. Varētu teikt, ka šādu robotu veidošana ar zemām izmaksām un iespējām pašiem tajās ievietot programmatūru pašlaik ir modē," piebilst robotikas uzņēmuma pārstāvis Takoru Imagava. 

Un ne vienmēr visam jābūt tikai garlaicīgi praktiskam. Piemēram, Robots “Ai” Tokijas robotu šovā prot tikai vienu lietu – uzdejot par prieku apmeklētājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti