Robota diriģētā koncertā piedalās slavenais tenors Bočelli

Slavenā tenora Andrea Bočelli koncertos parasti visa uzmanība tiek viņam, bet ne šoreiz. Performancē Pizas pilsētā Itālijā visas skatītāju acis bija pievērstas robotam, kas diriģēja māksliniekus.

Pasaulslavens tenors, panākumiem bagātais Lukas filharmoniskais orķestris un robots – diriģents. Šādu unikālu muzikālu sadarbību varēja novērot Starptautiskajā robotikas festivālā, kas nupat noslēdzies Itālijā.

Diriģentu jeb robotu sauc Jumi, tas radīts Šveicē un ieprogrammēts, lai atveidotu orķestra diriģenta Andrea Kolombīni kustības. “Tas ir ļoti advancēts robots, tā roku kustības spēj vairāk nekā tikai vienkārša ritma atveidošanu. Taču tam trūkst jutīguma, interaktivitātes. Piemēram, ja orķestris nokļūdās, tas neapstāsies.

Tas neko nespēj izlabot un nepieļauj kļūdas – ne sev, ne orķestrim,” stāsta Kolumbīni.

Lai gan pats Bočelli norāda, ka labprātāk sadarbojas ar dzīvu diriģentu, šis viņam bija interesants piedzīvojums: “Tas bija labi. Jumi padarīja labu darbu un ir labi uzprogrammēts. Es centos tam izsekot – žesti bija ļoti skaidri.”

Kā skaidro filharmoniskā orķestra diriģents, Bočelli, kurš ir akls, seko orķestra mūzikai un var just, ka to vada cits diriģents.

Pirmo reizi robots diriģēja orķestri 2008.gadā Japānā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti