Rīgā attīstīs finanšu un apdrošināšanas tehnoloģiju idejas

No 11. līdz 13. novembrim Rīgas Ekonomikas augstskolā notiks pirmais “Startup Slalom” hakatons, ko organizē Latvijas Startup uzņēmumu asociācija. Pieteikties aicināti programmētāji, dizaineri, projektu vadītāji, mārketinga un finanšu speciālisti, kā arī jebkurš cits ar labu ideju finanšu vai apdrošināšanas jomā. Galvenā balva - četras apmaksātas ceļazīmes uz Eiropas vadošo un prestižāko tehnoloģiju uzņēmumu pasākumu “Slush” Helsinkos.

Hakatons jeb tehnoloģiju maratons ir pasākums, kas ilgst noteiktu laiku – šajā gadījumā 48 stundas -, un tā mērķis ir, strādājot komandās, izveidot tehnoloģisku risinājumu. Sākotnēji visi pasākuma dalībnieki, kam ir savas biznesa idejas, tās prezentē visiem pārējiem. Pēc tam katrs dalībnieks izvēlas, pie kuras idejas attīstīšanas viņš vēlas strādāt turpmākās 48 stundas. Tās idejas, kuras atbalsta lielākais dalībnieku skaitu, tiek attīstītas noteiktajā laikā.

Visi projekti gan pēc tam nekļūst par reālām biznesa idejām.

Ilzes Zaharānes projekts par tādu kļuva, un nu jau pusotru gadu viņa turpina pie tā strādāt kopā ar savu komandu. Turklāt ir izdevies piesaistīt arī investīcijas 120 000 euro apmērā. Virtuālā spēle “Cheeks Up” ir platforma sejas rehabilitācijai un artikulācijas korekcijai (logopēdijai).

“Es noteikti ieteiktu piedalīties, ja ir ideja, par ko dedz. Hakatons ir lieliska iespēja ātri pārbaudīt, vai idejai ir potenciāls. Var pat uzzināt, vai telpā ir kāds interesents, kurš varētu kļūt par potenciālo klientu.

Tā ir iespēja apsvērt realizācijas scenārijus, identificēt lielākos šķēršļus un dzirdēt vērtīgus un ļoti dažādus viedokļus par pašu ideju vai tehnisko realizāciju. Ir iespēja arī pārbaudīt sevi komandas darbā un pārbaudīt ticību savai idejai - vai tiešām tas patīk un vai esi gatavs idejas vārdā upurēt savu miegu un brīvo laiku,” saka Zaharāne. Interesentiem viņa arī iesaka vienkāršot ideju un to pārdomāt pirms prezentācijas.

“Laiks ir tikai divas dienas, kad iespējams izdarīt vai nu zināmas, vai vienkāršas lietas. Sarežģītākām lietām vienkārši nepietiek laika. Es komandu savas idejas realizēšanai piesaistīju, kad piedalījos hakatonā otro reizi. Gluži vienkārši mācījos no pieredzes un kļūdām, ko ieguvu pirmajā mēģinājumā,” stāsta Zaharāne.

Hakatonam “Startup Slalom” var reģistrēties līdz pat pasākuma pirmajai dienai – 11. novembrim – pasākuma mājaslapā. Dalība gan ir par maksu. Jāņem ir arī vērā, ka IT speciālisti ir pieprasīti un viņu skaits būs proporcionāli lielāks, bet pārējās vietas tiks aizpildītas ātri, jo šo speciālistu skaits komandās ir ierobežots. 

Papildus darbam komandās būs pieejama arī palīdzība no mentoriem, kas palīdz gan biznesa modeļu, gan tehnisko risinājumu piemeklēšanā. Šobrīd savu piedalīšanos šajā hakatonā ir apstiprinājuši Ziemeļeiropas un Baltijas lielākā start-up medija “ArcticStartup.com” izpilddirektors Dmitri Sarle, Latvijas Startup uzņēmumu asociācijas valdes loceklis un bijušais Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, Rietumu Bankas pārstāvis Renāts Lokomets, veiksmīgi pūļa finansētā (crowdfunding – I.T.) produkta “Ampple” līdzautors Viesturs Sosars, Latvijas elektroniskās naudas institūcijas „TransactPro” biznesa attīstības vadītājs Jurijs Bordulans un apdrošināšanas uzņēmums „BALTA” valdes loceklis Dmitrijs Nosko.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti