Rīta Panorāma

Intervija ar Danu Reiznieci-Ozolu

Rīta Panorāma

Intervija ar Martu Grigali, Jāni Miltiņu un Dmitriju Tarasovu

Rada apģērbu, kas vājdzirdīgajiem palīdz sajust mūziku

Rada apģērbu, kas vājdzirdīgajiem palīdz sajust mūziku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Man nebija nekādu zināšanu par uzņēmējdarbību, tāpēc iestājos universitātē. Tā stāsta Agne Ellere, kura kopā ar kolēģiem veido īpašu apģērbu, kas palīdz vājdzirdīgiem cilvēkiem sajust mūziku. Pagaidām tapuši pirmie prototipi, bet Agnes mērķis ir šādus audiokreklus tuvāko divu gadu laikā sākt tirgot cilvēkiem visā pasaulē. 

"Pirmais uzdevums ir uzvilkt viņu. Šeit ir iestrādāti mikromotori iekšā, un tie vada vibrācijas horeogrāfiju, vibrāciju pa ķermeni," stāstīja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) maģistrantūras studente Agne Ellere.

Tas pagaidām ir tikai inovatīvs prototips ar dažādiem vadiem. Elleres mērķis ir izveidot audiokreklus, kas palīdzētu vājdzirdīgiem cilvēkiem izbaudīt mūziku. 

"Ideja radās vilcienā, braucot no Siguldas uz Rīgu. Klausījos austiņās mūziku, un tā sagāja kopā ar vilciena vibrāciju.

Šī sajūta bija unikāla un ļoti patīkama. Sapratu, ka vēlos šādu sajūtu padot tālāk cilvēkiem," stāstīja uzņēmēja.

Sākotnēji Agnei nebija domas par audiokrekliem vājdzirdīgām personām, vairāk domājusi par to, ka šāds apģērbs varētu noderēt kā izklaides elements. Taču, arvien vairāk runājot ar cilvēkiem par savu ideju, nonākusi līdz slēdzienam, ka vēlas palīdzēt cilvēkiem ar dzirdes problēmām. 

"Mājās viņiem ļoti patīk uzgriezt skaļi mūziku, jo tad viņi var sajust vibrācijas. Ja viņiem ir šis krekls uzvilkts, tad viņi var negriezt mūziku tik skaļi un netraucēt kaimiņus. Mikromotori rada vibrāciju, un aplikācija šo vibrāciju vada. Rodas tāda kā vibrācijas horeogrāfija," skaidroja izgudrojuma autore.

Cilvēki, kuriem jau izdevies pamēģināt uzvilkt Agnes veidoto prototipu, jūtoties patīkami.

"Tās ir patīkamas [sajūtas], varbūt šokējošas, pārsteidzošas.

Tas ir kā kuram individuāli, un tas ir arī atkarīgs no mūzikas, ko cilvēks klausās. Līdz ar to efekti ir citādāki," pastāstīja Ellere.

Ideja par audiokrekliem autorei arī likusi pievērsties studijām augstskolā, jo sapratusi, ka viņai ir pārāk maz zināšanu, lai saviem spēkiem šādu biznesu uzsāktu. 

"Nebija iepriekšēju zināšanu, kā šādu kreklu izveidot. Līdz ar to vajadzēja savākt komandu, kura palīdzēja mums nonākt līdz šim posmam. Tas, ko es varēju izdarīt, bija vadīt šo no uzņēmējdarbības perspektīvas, bet tajā sfērā man arī nebija zināšanu, tāpēc iestājos RTU studēt uzņēmējdarbību un inovācijas, kur ievadīja mani uzņēmējdarbības pamatos," pastāstīja Ellere.

Agnes Elleres mērķis ir savu ideju komercializēt un tuvāko divu gadu laikā uzsākt audiokreklu ražošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti