Puse vecāku Lielbritānijā vēlētos mobilo tālruņu pilnīgu aizliegumu skolās

Apvienotajā Karalistē 49% vecāku uzskata par nepieciešamu pilnīgi aizliegt saviem bērniem skolā lietot mobilos tālruņus, par Britu salās veikta pētījuma rezultātiem vēstīja BBC. Vairāk nekā desmitā daļa vecāku aptaujā atzina, ka viņu bērnu skolā šāds aizliegums jau ir ieviests.

Pērn tolaik Lielbritānijas kultūras ministrs Mets Henkoks paziņoja, ka apbrīno skolas, kas ieviesušas mobilo tālruņu aizliegumu. Taču izskanējušas arī iebildes, ka aizliegums traucētu bērniem apgūt pašregulēšanas prasmes elektronisko ierīču lietošanā. 

Eksperti gan norāda, ka mobilo tālruņu pilnīga aizliegšana nav risinājums vecāku bažām par viņu bērnu aizraušanos mācību laikā ar blakuslietām. Pēc ekspertu domām, bērniem skolā ir droša vide, kur apgūt tehnoloģijas. Turklāt vecākiem tā ir iespēja vienmēr sazināties ar bērniem, ja viņi ierastajā laikā neatgriežas mājās. 

Neirozinātņu profesors Bristoles universitātē Pols Hovards Džonss uzsvēra, ka skola sagatavo bērnu pieaugušo dzīvei, tādēļ tā ir iespēja arī izzināt, kad mobilo tālruņu lietošana ir pieņemama, bet kad - nē. 

Aptaujā arī konstatēts, ka skolēna mobilās ierīces vidējā cena Lielbritānijā pārsniedz 300 mārciņu (330 eiro) un turpina pieaugt. Turklāt 43% skolēnu ir jaunāks mobilā tālruņa modelis nekā viņu vecākiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti