Pusaudži hakatonā meklēs IT risinājumus veselības un pilsētplānošanas jomā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

21., 22. un 23. janvārī notiks "FoxHack Teenagers’ Baltic Online Hackathon", kurā jaunieši vecumā no 12 līdz 19 gadiem izstrādās jaunus informācijas tehnoloģiju (IT) risinājumus veselības aprūpes, publiskās veselības (HealthTech), kā arī vides un pilsētplānošanas (UrbanTech) jomās.

Pieteikties hakatonam iespējams līdz 20. janvārim, aizpildot anketu "www.foxhub.lv". Pasākums notiks angļu valodā, informēja projekta "Fox Hub" pārstāvji.

Pēc viņu teiktā, tas būs otrais hakatons pusaudžiem, ko 2022. gada sezonas ieskaņā rīko "Fox Hub" starptautiskais "start-up" akselerators. Hakatona laikā plānotas deep dive sesijas veselības un pilsētplānošanas tehnoloģiju jomās, kā arī praktiskās nodarbības IT projektu attīstībā un komandas darbā.

Plānots, ka trīs dienās dalībnieki izveidos strādājošu prototipu topošam IT produktam. 

Pirmajā "FoxHack" hakatonā, pagājušā gada izskaņā, pusaudži radīja deviņus prototipus IT risinājumiem izglītības (EduTech) un mākslas tehnoloģiju (CreativeTech) jomās. 9. klases skolēnu komanda "Docifasc", atbildot uz Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) izaicinājumu, izveidoja strādājošu "chat botu", kas turpmāk ieinteresēs un izglītos RIBOCA apmeklētājus par mūsdienu mākslas darbiem.  Kopā ar "Docifasc", par uzvarētājiem tika pasludināts projekts "Spotloc" - mobilā aplikācija kultūras pasākumu izveidei un pārvaldīšanai; un "Clubery" mobilā aplikācija skolēnu ārpusskolas aktivitāšu plānošanai.

Pēc abu hakatonu rezultātiem perspektīvāko projektu autori turpinās attīstību starptautiskajā "FoxHack" akselerācijas programmā, kur četru mēnešu garumā attīstīs savas idejas un prototipus par gataviem IT produktiem.

Finālā, 2022. gada pavasarī, paveikto vērtēs jomas profesionāļi un potenciālie investori.

""Fox Hub" ir nekomerciāls, pusaudžiem veltīts projekts, un dalība visos pasākumos ir bez maksas. Mūsu galvenā misija ir ne tikai aktīvi iesaistīt pusaudžus IT izstrāžu un uzņēmējdarbības jomā, bet arī veicināt jauniešu IT kopienas attīstību Latvijā kopumā," stāstīja "Fox Hub" projekta vadītāja Tatiana Tumanova.

Pieteikties dalībai "FoxHack Teenagers’ Baltic Online Hackathon" var individuāli vai 3-6 cilvēku komandās, ar vai bez skolotāja. Pieredze IT jomā dalībniekiem nav obligāta, tomēr vēlams, lai priekšstats par programmēšanu ir vismaz diviem komandas biedriem, piebilda projekta pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti