Programmēšanu māca jau pamatskolā

Informāciju tehnoloģijas attīstās tik strauji, ka šobrīd darbaspēka pieprasījums pārsniedz piedāvājumu. Ar mērķi nodrošināt speciālistu piesaisti nākotnē nozares uzņēmumi izstrādājuši īpašu apmācības programmu, kas jau pamatskolas klasēs ļauj apgūt pirmās programmēšanas iemaņas. Madonas novadā šim izvēles priekšmetam pieteikušies vairāk nekā simt skolēnu.

Stundu, kurā skolēni pagūst pirmās iemaņas programmēšanā, Madonas 1.vidusskolā vada nevis skolotājs, bet gan speciāli izstrādāta programma. Raugoties ekrānā, skolēni seko norādēm, lai izstrādātu savu pirmo aplikāciju.

Skola ir gandarīta par jauno apmācības programmu, ko pagaidām ievieš fakultatīvi vai izvēles veidā, bet nākotnē iecerēts to iekļaut kā profesionālās ievirzes priekšmetu. „Mēs dodam šo ieskatu, lai bērns nākotnē zinātu, ko viņš izvēlas, ko sevī ietver programmēšanas priekšmets, kādām ir jābūt zināšanām, prasmēm, ko ar to var iegūt un kāds ir viņa nākotnes profesijas redzējums," skaidro informātikas skolotāja Inese Strode.

Patiecoties programmēšanas stundām, 8.klases skolnieks Pēteris ir sapratis, ka programmēšana ir viņa aicinājums, un jau tagad ir pārliecināts par nākotnes profesijas izvēli: „Tagad mēs sākam programmēt, bet es jau mājās arī pats mācos. Jau iepriekš pirms mēs sākām, es pats jau mācēju arī, un tagad kaut ko jaunu sākam."

Skolēni atzīst, ka aizraujošākais stundās ir nonākt līdz rezultātam, kad pašu veidota aplikācija vai pat spēle sākusi darboties.

„Ir jāsaprot, par ko ir runa, ir arī jāorientējas šajā programmā. Tas var būt arī sarežģīti, bet var iemācīties," atzīst 9.klases skolniece Kristīne. Arī viņas klasesbiedrene Evija gandarīta par iespēju apgūt programmēšanas pamatus: „Es esmu par to priecīga, jo tā patiesībā ir mūsu nākotne."

Kā uzskata projekta organizatori, programmēšanas apguve skolās veicinās ne tikai jauniešu interesi, bet arī radīs darba vietas novadā, jo šo darbu var veikt, strādājot attālināti no dzīvesvietas.

„Protams, tas ir ilgtermiņa projekts un tas nenotiek uzreiz, bet šis darba vietu piedāvājums pieredzējušiem speciālistiem ir jau tagad. Cilvēks var strādāt no Madonas, kaut vai no mājām, un nākotnē tas varētu būt atsevišķa struktūrvienība kādai no IT kompānijām," stāsta projekta Start (IT) koordinators Romāns Hačatrjans.

Skolēnu interese par informāciju tehnoloģijām apliecina to, ka lauku nākotne var būt ne tikai lauksaimniecībā vai mežkopībā. Iespējams, pienāks laiks, kad jaunākās datorprogrammas taps tieši Latvijas novados.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti