Zināmais nezināmajā

Uz Tobago - hercoga Jēkaba gaitas pasaulē. Kurzemes kā koloniāla valsts

Zināmais nezināmajā

Eksperiments: Gaismas staru laušana

2015. gads medicīnas zinātnē Latvijā un pasaulē

Pretvēža gads un pētījumi ģenētikā - 2015.gada sasniegumi medicīnas zinātnē

2015.gadu Latvijā atzīmēja kā Starptautisko vēža gadu, tikmēr pasaulē zinātnieki un mediķi cīnījušies ne tikai ar vēzi, bet arī ar demenci, Alcheimera slimību, autismu, Ebolas vīrusu, HIV/AIDS un dažādām ģenētiskām saslimšanām.

Latvijā par vienu no 2015.gada sasniegumiem var nosaukt Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) profesores Ludmilas Vīksnas pētījumus ģenētikā, lai noskaidrotu tās saistību ar infekcijas slimībām un to, kā ģenētika ietekmē dažādas saslimšanas.  

Jau tagad mediķi ir atraduši atbildes par riska gēniem, kuri ietekmē konkrētas saslimšanas, piemēram, ar ērču encefalītu vai HIV, Latvijas Radio pastāstīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) infektoloģijas galvenā speciāliste Ludmila Vīksna.

Arī 2016.gadā gaidāmi jauni sasniegumi medicīnas zinātnē. Tikmēr par aizvadītā gada vienu no lielākajiem sasniegumiem RSU rektors Jānis Gardovskis nosauc bērna radīšanas metodi, kurā izmantotas divu sieviešu olšūnas. 

Savukārt Latvijas līmenī par 2015.gada sasniegumu minama jaunāko tehnoloģiju un modernu ierīču ieviešana pētnieciskajos institūtos, uzskata RSU Onkoloģijas institūta direktors profesors Edvīns Miklašēvičs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti