Stāsti

Diplomātu cīņu par Latvijas starptautisko atzīšanu izgaismo apkopotie protokoli

Stāsti

RTU jaunā Retumu lasītava

Preiļu robotikas čempionātam pieteikušies 192 dalībnieki; mājinieki cer uz panākumiem

Preiļu robotikas čempionātam pieteikušies 192 dalībnieki; mājinieki cer uz panākumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā jau trešo gadu darbojas robotikas klubs, kurā jaunieši mācās programmēt, apgūst elektroniku un konstruēšanu. Robotu izveidošanas procesā neatņemama sastāvdaļa ir sacensības. Jau šo sestdien robotikas čempionāts tiks rīkots savās mājās. Šis čempionāts būs pirmās šāda mēroga robotikas sacensības Latgalē.

Preiļu robotikas klubs darbojas kopš 2014.gada. Klubā ir ap 15 aktīvu skolēnu, kuri regulāri apmeklē kluba nodarbības un dodas uz sacensībām. Jaunieši robotus programmē un konstruē paši. 12. klases skolnieks Matīss Dambītis ir viens no pirmajiem un aktīvākajiem robotikas kluba dalībniekiem. Matīss atzīst, ka šobrīd sacensībās Preiļu kluba dalībnieki jau tiek vērtēti kā nopietni pretinieki. Lai attīstītos, jaunieši iegulda lielu darbu un laiku.

“Piemēram, šogad pirms robotikas sacensībām kādu nedēļu katru vakaru līdz divpadsmitiem, vieniem naktī taisījām robotus, lai varētu veiksmīgi startēt, un, protams, ja ieguldīts darbs, tad viss izdodas,” saka skolnieks Matīss Dambītis.

Preiļu robotikas klubā skolēnus māca studenti, kuri no Rīgas dodas uz Preiļiem. Jaunieši robotikas nodarbībās praktiski pielieto vairākos mācību priekšmetos iegūtās zināšanas.

“Viss, ko mēs te izmantojam, nāk no fizikas, ķīmijas, programmēšanas, mēs visu to apvienojam kopā,

un kopā mēs kā komanda savas zināšanas saliekam kopā, tādā veidā mēs iegūstam sev labus rezultātus. - Vai, praktiski veidojot robotus, var labāk apgūt fiziku, matemātiku? - Īstenībā, jā, ikdienā sāc vairāk izprast elektronikas pamatus,” sarunā savu viedokli pauž kluba dalībnieks, 11.klases skolnieks Eduards Lipiniks.

Skolotājs Juris Erts ir iniciators tam, ka Preiļu Valsts ģimnāzijā ir izveidots robotikas klubs, kurš īsā laika posmā ir strauji attīstījies. Juris ir pārliecināts, ka robotikas nodarbības skolēniem palīdz izprast teorētisko zināšanu praktisko pielietojumu:

“Šeit ir teorētisko zināšanu praktiskais pielietojums, tas ir tas, par ko šobrīd Izglītības ministrijā aktīvi runā, par šo uz kompetencēm balstīto mācību saturu.

Es uzskatu, ka robotika, elektronika ir uz kompetencēm balstītās zināšanas. Es te saredzu to, ko agrāk sauca par starp priekšmetu saikni: fizika, informātika, programmēšana, daļēji ķīmija, matemātika integrēti vienā vietā.”

Atkarībā no sacensību disciplīnas robotiem jāveic dažādi uzdevumi: jāizstumj ārā pretinieks no ringa, jābrauc pa līniju vai trasi. Preiļu robotikas čempionātā būs šāda veida disciplīnas: “LEGO sumo”, “Mini sumo”, “iRobot sumo”, “Līnijsekošanas” un “Folkrace”. Sacensībās būs arī “Mega sumo'' robotu paraugdemonstrējumi.

Robotikas čempionāta organizēšana savās mājās Preiļu robotikas klubam bija viens no izvirzītajiem mērķiem. Čempionātam Preiļos organizatoriski kluba dalībnieki gatavojas jau no novembra. Patīkams pārsteigums Preiļiem ir dalībnieku lielā atsaucība. Čempionātā pieteikušies 192 dalībnieki gan no Latvijas, gan Lietuvas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti