Precīzu mērījumu iegūšanai LVĢMC drīzumā cer salabot meteoroloģisko radaru

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) cer, ka drīzumā varēs pārbaudīt un nomainīt bojātā meteoroloģiskā radara problemātiskās detaļas. Jau izskanējis, ka saistībā ar meteoroloģiskā radara bojājumiem centrs šovasar nevar iegūt precīzus meteoroloģiskā radara mērījumu datus.

Sarunu procedūrā izvēlētajam Vācijas uzņēmumam "Selex ES", kurš apņēmies sniegt tehnisko atbalstu un piegādāt nepieciešamās rezerves detaļas, līdz šodienai centrā jāiesniedz piedāvājums. Ar uzņēmumu centrs plāno slēgt līgumu uz trim gadiem par maksimālo summu 120 000 eiro. Tas nozīmē - ja būs nepieciešama vēl kādu detaļu nomaiņa, to varēs izdarīt uzreiz, bet, ja viss būs kārtībā, visa summa netiks iztērēta.

Meteoroloģiskais radars šobrīd darbojas, bet - ar traucējumiem. Tas gan nav vienīgais instruments, kas ir sinoptiķu rīcībā, uzsver Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra valdes loceklis Jānis Lapiņš:

"Citi resursi ir satelītu informācija, piezemes novērojumi, skaitliskie meodeļi, protams, nozīmīga ir mūsu darbinieku kompetence un zināšanas, lai, visu informāciju apkopojot, mēs spējam dot kvalitatīvas prognozes. Bojājumus mēs centīsimies novērst tuvākajā laikā. Tātad 15.augustā saņemam pieteikumu, mēs veidojam iepirkumu tādā veidā, lai arī nākotnē novērstu potenciālus bojājumus. Vēlamies noslēgt ilggadīgu līgumu ar ražotāja oficiālo pārstāvi gan par tehnisko atbalstu, gan rezerves daļu piegādi, lai pie jebkādām problēmām varētu operatīvi reaģēt."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti