Plāno izveidot «Instagram» versiju bērniem, kas jaunāki par 13 gadiem

Sociālā vietne "Facebook" apsver iespēju laist klajā populārās platformas "Instagram" versiju, kas paredzēta bērniem, kuri ir jaunāki par 13 gadiem, atsaucoties uz "Facebook" pārstāvja teikto, ziņoja portāls "The Guardian".

"Facebook" mērķis esot radīt tādu "Instagram" versiju, kas būtu pilnīgi droša mazajiem soctīklu lietotājiem. Pašlaik kompānijas noteikumi neļauj bērniem, kas jaunāki par 13 gadiem, šajā sociālajā vietnē izveidot savu kontu.

"Facebook" pārstāvis ziņu portālam "The Guardian" skaidroja, ka kompānija šobrīd pēta iespēju izveidot tādu "Instagram" vietni, kuru varētu kontrolēt vecāki. Tā līdzinātos vietnei "Messenger Kids", kura paredzēta bērniem no sešiem līdz 12 gadiem. Šāda platforma ir pieejama jau kopš 2017. gada.

Šobrīd, reģistrējoties vietnē "Instagram", jānorāda arī savs vecums. Tomēr pašlaik šajā soctīklā nekas neliedz cilvēkiem reģistrācijas brīdī par savu vecumu samelot. "Facebook" pieļauj, ka to iespējams risināt, izmantojot mašīnmācīšanās tehnoloģiju, kas spētu noteikt platformā esošo cilvēku vecumu.

Tāpat kompānija vēstīja par plāniem ieviest jaunus drošības elementus, tostarp novērst to, ka pieaugušie saņem ziņojumus par tādiem soctīklu lietotājiem, kuru vecums nepārsniedz 18 gadus un kuriem tie neseko. Tāpat plānots apgrūtināt iespēju pieaugušajiem vietnē "Instagram" atrast pusaudžus, izmantojot meklēšanas funkciju.

Vietne arī mudināšot reģistrācijas brīdī pusaudžiem izvēlēties veidot privātu "Instagram" kontu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti