Pirmais fizikas festivāls Rīgā – ar lielu bērnu un jauniešu interesi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Arhitektūras centrā "H2O6" Rīgā patlaban tiek apbalvoti astoto un devīto klašu fizikas erudīcijas konkursa "Fizmix eksperiments" uzvarētāji. Festivālā simtiem bērnu, jauniešu, skolotāju un vecāku no visas Latvijas iepazina eksaktās zinātnes. Piemēram, kā uzbūvēt robotu, tikt pie savas zemūdenes, kādi fizikas likumi darbojas raķešu palaišanā, sportā vai kulinārijā.

Pirmais fizikas festivāls Rīgā – ar lielu bērnu un jauniešu interesi
00:00 / 01:40
Lejuplādēt

Kamēr katra reģiona izcilākie astoto un devīto klašu skolēni vienā ēkā pildīja fizikas erudīcijas konkursa “Fizmix eksperiments” uzdevumus, blakus namā interesentiem tika piedāvātas dažādas ar eksaktajām zinātnēm saistītas aktivitātes.

Jauno Fiziķu skola rādīja vairākas interesantas lietas, piemēram, dokumentos ieslēptas luminiscējošas zīmes. “Mums ir dažādi eksperimenti. Viens no skatāmākajiem – termokamera, ar kuru rādām temperatūru. Mums ir ritenis, kas pretojas gravitācijai. (..) Cilvēku tiešām ir daudz. Par to liels priekš, jo nāk un interesējas par fiziku,” stāsta skolas pārstāvis Ģirts Zāģeris.

Tieši intereses vairošana ir galvenais pasākuma rīkotāju mērķis. Vairāk nekā 20 gadu garumā tas aizritējis kā erudīcijas konkurss, bet šogad pārtapis festivālā. “Pasākums norisinās jau 23.gadu, bet pirmo gadu mēs aicinām arī citus interesentus – gan pieaugušos, gan bērnus. Esam uzaicinājuši daudzus sadarbības partnerus, kam ir ļoti līdzīgi mērķi – ieinteresēt skolēnus eksaktajās zinātnēs,” stāsta rīkotāju pārstāvis, portāla “Fizmix” vadītājs Raitis Streičs.

Pašu skolēnu domas par erudīcijas konkursu atšķiras. Astotie pēc pirmās kārtas bija sapīkušāki, jo uzdevumi esot bijuši lielākoties no devītās klases vielas.

Intereses radīšanai tāds festivāls ir derīgs, atzīst Juglas vidusskolas fizikas skolotāja Mārīte Grīne, kas konkursam savus skolēnus gatavo 21. gadu. “Tie skolēni, kuri pirms tam īsti nezina, viņiem tagad ir iespējas izvēlēties,” saka skolotāja.

Šogad konkursā piedalījās jau vairāk par tūkstoš jauniešiem jeb katra ceturtā Latvijas skola, kurā fiziku apgūst 8. un 9. klasē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti