Pirmā Zinātnes nedēļa Rīgas Stradiņa universitātē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

No 1. līdz 5. aprīlim Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) pirmo reizi tiek rīkota Zinātnes nedēļa, un šo piecu pētniecībai veltīto dienu laikā norisinās trīs starptautiskas konferences ar vairāk nekā 1250 zinātniskajiem ziņojumiem, kā arī virkne vieslekciju, praktisko darbnīcu un citu papildnotikumu, kas atvērti plašai publikai. Pirmdienas plenārsesiju piedāvājam skatīties arī LSM.lv tiešraidē no plkst. 9.00 - 13.00 (skat.programmu zemāk).

Pirmdien, 1. aprīlī, ar eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas un molekulārģenētiķa, Francijas Inovācijas balvas (Médaille de l’innovation 2017) ieguvēja, profesora Žamala Tazi (Jamal Tazi) ievadreferātiem, tiks atklāta medicīnas un veselības zinātņu konference "Knowledge for Use in Practice". Atklāšanas plenārsesijā ar referātiem startēs autoimūno saslimšanu pētnieks no Izraēlas prof. Jehuda Šēnfelds (Yehuda Shoenfeld), zinātnieks un endokrīnais ķirurgs prof. Peters Goreckis (Peter Goretzki), farmaceitiskā farmakoloģe prof. Maija Dambrova un mākslīgā intelekta pētnieks no Somijas, biomedicīniskās inženierijas prof. Simo Jāko Sārakala (Simo Jaakko Saarakkala).

Pirmās dienas turpinājumā darbs noritēs septiņās paralēlajās sekcijās, kas aptvers tādas jomas kā sirds un asinsvadu veselība, onkoloģija un hematoloģija, sievietes un bērna veselība, infekciju slimības, psihiskā veselība un neirozinātne, zobārstniecība, ortodontija, mutes, sejas un žokļu ķirurģija, kā arī farmācija un farmakoloģija.

Darbs konferencē "Knowledge for Use in Practice" turpināsies arī 2. un 3. aprīlī, kad paralēlajām sekcijām pievienosies desmit tematiskās konferences: Komplementaritātes princips metabolo slimību pētniecībā, Traumatoloģija un ortopēdija, Morfoloģija, Reti klīniskie gadījumi, retās slimības, Humanitārās zinātnes un medicīna, Sabiedrības veselība un veselības sistēmu vadība, Digitālā patoloģija, kā arī augstskolas pedagoģijas tematiskā konference "Studentu pētnieku lomā" un 3. Baltijas jūras valstu simpozijs par simulāciju un virtuālās realitātes izmantošanu.  

Otrā diena

Otrdien, 2. aprīlī, norisināsies starpdisciplinārā sociālo zinātņu konference "PLACES",  kur tiks skatīti sociālās antropoloģijas, tiesībzinātņu un ekonomikas, mediju un komunikācijas, politikas un starptautisko attiecību jautājumi, savukārt zinātniskā darbaspēka paneļsesijā tiks vētīta pētnieku un mācībspēku starptautiskā mobilitāte.

Konferencē ar ievadreferātiem uzstāsies pētnieki no Zviedrijas, Spānijas un Latvijas.

“Konferences laikā RSU kļūs par vietu, kur tikties visdažādākajiem metodoloģiskajiem strāvojumiem un teorētiskajām skolām. Turklāt tas viss būs maksimāli atvērts plašai publikai. Mūsdienās, kad ar zinātni konkurē pseidotelpas – sazvērestības teorijas, mīti, ezotērika –,  pētnieku uzdevums ir aktīvi komunicēt,” uzsver konferences organizatoriskās daba grupas vadītājs prof. Deniss Hanovs. Tik plaša sociālo zinātņu konference RSU notiks pirmo reizi.

Papildus "PLACES" pamatprogrammai plānoti arī citi pasākumi, piemēram, 2. aprīlī tiks prezentēta grāmata "The SCOPUS Diaries and the (il)logics of Academic Survival" par “izdzīvošanas” stratēģijām pētniekiem, no kuriem mūsdienās tiek prasīta gan docēšana, gan menedžments un finansējuma piesaiste, gan arī nevainojama aktivitāte sociālajos tīklos.

Bet 3. aprīlī visas dienas garumā noritēs programma esošajiem un topošajiem žurnālistiem "A Day of Constructive Journalism", kad starptautiski eksperti dalīsies pieredzē, kā noturēt kvalitāti krītošu abonēšanas apjomu laikmetā.  

Nedēļas otrajā pusē, 4.-5. aprīlī, zinātnes grožus savās rokās ņems studenti, jo noritēs Baltijā lielākā studentu konference "Health and Social Sciences" 17 sekcijās gan sociālo, gan veselības zinātņu jomā. Studentu konferences atklāšanas ceremonijā 4. aprīlī no 8.30 līdz 10.30 RSU aulā uzstāsies trīs runātāji: zinātnes žurnāliste Sandra Kropa runās par mediju nozīmi veselības un vides problēmu atainošanā, Floridas Starptautiskās universitātes asociētais profesors Noels Kristofers Barengo (Noël Christopher Barengo) ziņos par demences un Alcheimera slimības novēršanu, bet Vašingtona Universitātes profesors Metjū Goldsmits (Matthew Goldsmith) – par smagi slimu bērnu ārstēšanu.

Arī studenti piedāvās virkni praktisku darbnīcu un vieslekciju

Sekot līdzi tiešraidē

LSM.lv, kā arī REPLAY.LV būs skatāma veselības aprūpes un medicīnas konferences "Knowledge for Use in Practice" atklāšanas daļa 1. aprīlī no 9.00 līdz 13.00, kā arī sociālo zinātņu konferences "PLACES" atklāšanas daļa 2. aprīlī no 9.00 līdz 11.00. 

Pasākumu darba valoda – angļu. Interesenti, kas vēlas piedalīties klātienē un vēl nav reģistrējušies, konferencēm ''Knowledge for Use in Practice'' un ''PLACES'' aicināti to veikt reģistrācijas sistēmā, savukārt studentu starptautiskajai zinātniskajai konferencei ''Health and Social Sciences'' – uz vietas konferences dienās, taču darbnīcām un lekcijām ierobežoto vietu skaita dēļ lūgums reģistrēties iepriekš studentu konferences mājaslapā.

1. aprīlis, konferences "Knowledge for Use in Practice" atklāšanas plenārsesijas programma:

9.00 - 9.30 Atklāšanas uzrunas

  • Prof. Dr. habil. med. Aigars Pētersons, RSU rektors
  • Ilze Viņķele, veselības ministre
  • Anita Muižniece, Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāre
  • Prof. Heins Heidbuhels, Eiropas Sirds ritma asociācijas prezidents

9.30 – 10.00 Ievadreferāts

  • Vaira Vīķe-Freiberga,

Madrides kluba prezidente, bijusī Latvijas Valsts prezidente (1999–2007)

10.00 - 10.30 - Ievadreferāts

  • ABIVAX terapija: ribonukleīnskābes bioģenēzes izpēte paver sākumu jaunai ērai vīrusa un infekciju slimību terapeitiskai ārstēšanai

    Prof. Džamals Tazi, ABIVAX direktors, funkcionālās genomikas profesors Monpeljē Universitātē, Francijas Institūta vecbiedrs

11.00–11.30 Prof. Jehuda Šēnfelds (Izraēla)

  • Autoimunitātes mozaīka; ģenētikas un vides faktoru, it sevišķi mikrobioma, loma

11.30 – 12.00 Prof. Pēters Goreckis (Vācija)

  • Vairogdziedzera karcinoma – no trusīšiem par lauvām! Kas vajadzīgs ārstēšanai un prognostiskai izvērtēšanai 2019. gadā

12.00 – 12.30 Prof. Maija Dambrova (Latvija) 

  • Izglītības un zinātnes iestāžu sadarbība ar farmācijas nozari: jaunu medikamentu atklāšanas iespējas

12.30 – 13.00 Prof. Simo Jāko Sārakala (Somija)

  • Mākslīgā intelekta pielietojums attēldiagnostikā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti