Pētījums: Pasaules lielākie datu patērētāji ir arī Latvijas iedzīvotāji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

LSM.lv jau rakstīja par pašmāju telekomunikāciju uzņēmumu neglaimojošo vietu pasaules mērogā datu apraides ātruma ziņā. Marta beigās publicēts privātā datu analītikas uzņēmuma “tefficent” pētījums, kas raugās uz 2018. gadu mobilo datu patēriņa kontekstā, un šajā griezumā Latvijas uzņēmums “Latvijas Mobilais Telefons” (LMT) ierindojas trešajā vietā pasaulē. Eiropas kontekstā Latvija līdzās Ziemeļvalstij Somijai ir viena no līderēm un Eiropas Top11 ir visi trīs Latvijas mobilo pakalpojumu operatori.

Sākotnējā pētījumā nav Latvijas

Kad “tefficent” publiskoja savu analīzi par 2018. gadu, salīdzinot progresu pasaules vadošajiem 90 mobilo sakaru operatoriem un salīdzinot to ar 2017. gadu, Latvijas vārds nebija atrodams pētījuma dokumentā. Kā noskaidroja LSM, oficiālā statistiskā informācija par patēriņa paradumiem un reālo datu apjomu, kuru izmanto telekomunikāciju tīkla klienti, par Latviju tiek publicēti neregulāri, novēloti un salīdzinoši ar kaimiņiem Lietuvā – daudz retāk.

Visi trīs Latvijas telekomunikāciju uzņēmumi sagatavoja un apkopoja iekšējo statistiku, un LSM, sazinoties ar analītiķiem “tefficent” saņēma atļauju šos uzskatīt par oficiāliem un atainojumā publicējamiem datiem.

Līderi pasaulē un Eiropā

Telekomunikāciju uzņēmumi “tefficent” pētījumā tiek sarindoti pēc pazīmēm, kur visas mobilā operatora tīklā reģistrētās SIM kartes nodrošina ikmēneša vidējo datu apjomu uz vienu šo pieslēgumu, vērtējot 2018. gada 12 mēnešus.

Pasaules lielākie datu patērētāji ir arī Latvijas iedzīvotāji, kas ar ievērojamo apjomu LMT gadījumā ir trešajā vietā pasaulē. Līdzās Kuveitas “Zain”, Somijas “DNA”, Austrijas “3”, Somijas “Elisa” un Bahreinas “Zain” – Latvija ir vispasaules Top6, raugoties no mobilo datu patēriņa.

 

Latvijas telekomunikāciju uzņēmumi ziņo par:

  • 19,2 gigabaitu patēriņu vidēji mēnesī (LMT),
  • 10,1 gigabaita apjomu (Tele 2 Latvija)
  • 6 gigabaitu patēriņu (Bite).

Iemesli lielām datu plūsmām

“Latvijas Mobilā telefona” (LMT) prezidents Juris Binde sarunā Latvijas Televīzijā, pārraidē #1pret1, noraidīja pārmetumus par mazākiem interneta ātrumiem kā citviet Eiropas valstīs, sakot, ka uzņēmumā pievērš vērību tīkla saturam un piedāvājumam. Jāsecina, ka telekomunikāciju operatori, kas saviem klientiem piedāvā viedtelevīzijas pakalpojumu, nonāk augstāka patēriņa situācijā, jo lietotāji gluži loģiski tiecas izmantot piedāvāto pakalpojumu.

Līdzīga situācija ir arī Somijā, kur mobilo pakalpojumu sniedzēji līdzās klasiskajiem servisiem rosina izmantot plašākas telekomunikāciju tīkla iespējas. Jābūt augstākās pozīcijās

Varam prognozēt, ka ar faktisko 5G tīkla iedzīvināšanas brīdi kopējie datu plūsmas apjomi, kas plūst cauri mobilajām ierīcēm, pieaugs, ja ticam apsolījumam, ka 5G tīkls nodrošinās ne vien ātrāku mobilo tīklu kopumā, bet daudz labāku tīkla momentālo plūsmu (latency – angl.).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti