Patērētāju sargi izņem no tirgus kriptovalūtas skaitļošanas ierīci «Antminer S9-Miner» 

No tirgus izņemta kriptovalūtas skaitļošanas ierīce "Antminer S9-Miner", jo tā rada noteiktajām normām neatbilstošus izstarojumus, kas var negatīvi ietekmēt citu tuvumā esošu iekārtu darbību, informēja Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC).

Ņemot vērā kriptovalūtas popularitāti un to, ka tās iegūšanai tiek lietotas speciālas skaitļošanas ierīces, kuras skaitļo liela apjoma darījumus un formulas, PTAC šī gada sākumā, veicot elektropreču kontroli uz robežas, pārbaudīja kriptovalūtas ieguvei paredzēto datu apstrādes iekārtu atbilstību elektrodrošuma un elektromagnētiskās savietojamības prasībām.

Iekārtas tehniskā dokumentācija nebija atbilstoša normatīvo aktu prasībām, tika izņemts iekārtas "Antminer S9-Miner" ar barošanas bloku APW3++  paraugs un nosūtīts testēšanai akreditētā laboratorijā "LEITC". Testa rezultāti parādīja, ka iekārta rada noteiktajām normām neatbilstošus izstarojumus, līdz ar to tā var negatīvi ietekmēt citu tuvumā esošu iekārtu darbību.

Tā var radīt traucējumus vairāku radiosakaru dienestu iekārtām:

  • gaisa kuģniecības sistēmas iekārtām,
  • FM apraides sistēmas iekārtām,
  • profesionālo mobilo radiosakaru sistēmām,
  • skaņas un video SAP/SAB pagaidu līnijām (apraides palīgdienests),
  • valsts aizsardzības sistēmām un radioamatieru radiostacijām.

Tā kā tirgū nav atļauts piedāvāt iekārtas, kuras rada risku sabiedrības interesēm un kurās nozīmīgi tiek pārsniegtas standartā noteiktās pieļaujamās vērtības, PTAC ir apzinājis šo iekārtu piegādātājus Latvijā un pieprasījis informāciju, kas nepieciešama turpmākām tirgus uzraudzības darbībām, kā arī organizēs šo iekārtu izņemšanu no tirgus un atsaukšanu no komersantiem.

Papildus padziļinātai neatbilstību izpētei, kā arī, lai pārliecinātos par citu "BITMAIN Technologies" ražoto iekārtu atbilstību normatīvo aktu prasībām, PTAC ir pieprasījis skaidrojumu no iekārtas ražotāja, tomēr informācija līdz šim brīdim vēl nav saņemta. 

Ņemot vērā konstatēto, PTAC aicina kriptovalūtas ieguvei paredzētos datu apstrādes iekārtu importētājus pirms šo iekārtu importēšanas pārliecināties par to, ka tām ir veikta atbilstības novērtēšana un ka ražotājs var nodrošināt nepieciešamos pierādījumus. Savukārt importētāji un izplatītāji tiek aicināti tirgū nepiedāvāt "Antminer S9-Miner" ar barošanas bloku APW3++.

PTAC aicina patērētājus apzināties riskus, kādi ir iespējami, darbojoties kriptovalūtas tirgū, un atgādina, ka ar kriptovalūtas tirdzniecību var ne tikai nopelnīt, bet arī ļoti daudz zaudēt. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt