Dienas ziņas

Līvāni cīnās par statusu – pilsēta bez azartspēlēm

Dienas ziņas

Sāk izmaksāt 500 eiro pabalstu par bērniem

Par ielu piemēslošanu Lielbritānijā sodīs

Par ielu piemēslošanu Lielbritānijā sodīs ar mākslīgā intelekta palīdzību

Lai cīnītos ar neapzinīgiem autobraucējiem, Anglijas austrumkrasta pilsētas Meidstonas pašvaldība drīzumā uzsāks pilotprojektu, uzstādot īpašas videonovērošanas kameras, kas ar mākslīgā intelekta palīdzību būs spējīgas atpazīt gan izmestos atkritumus, gan vainīgā auto reģistrācijas numuru.

Jaunās kameras, dēvētas par "Littercam", tulkojumā – piegružošanas kameras, spēs atpazīt atkritumu izmešanu no automašīnām, turklāt redzēt varēs pat cigarešu izsmēķus. Mākslīgā intelekta atpazīto videomateriālu nosūtīs darbiniekam apstiprināšanai, un tad tiks pieprasīta informācija par automašīnas īpašnieku un uzlikts sods. 

 Sods gan par cigarešu izsmēķiem, gan lielākiem atkritumiem būs vienāds – 120 mārciņas, kas ir 140 eiro, taču, samaksājot 15 dienu laikā – 90 mārciņas vai 105 eiro.

"Mums Meidstonā ir komanda, apmēram 34 cilvēki, kas tīra ielas. Viņi slauka ielas, iztukšo atkritumu urnas, izmanto mehāniskos tīrītājus un tamlīdzīgi. Pagājušajā gadā mēs savācām 1950 tonnas atkritumu no ielām! Tur iekļauti arī lielgabarīta sadzīves atkritumi, tādi kā matrači, gultas, un līdz pat pavisam mazām lietām kā cigarešu izsmēķi. Tas ir daudz, un tā ir nepārtraukta cīņa. Ar jaunajām kamerām mēs varēsim uzmanīt labāk, un tas būs pilotprojekts sākumā. Ceram, ka varēsim novērst atkritumu izmešanu uz ielām, jo mūsu mērķis nav sodīt cilvēkus, bet atturēt no vides piemēslošanas," stāstīja Meidstonas pašvaldības deputāts Dereks Mortimers (Liberāldemokrātiskā partija).

Pagājušajā gadā Meidstonas pašvaldība iztērēja 1,2 miljonus mārciņu (1,4 miljoni eiro) ielu sakopšanai, un ir cerība, ka ar jauno kameru palīdzību varēs ietaupīt.

"Labi zinām, kur ir "karstie punkti", tos arī ir ļoti grūti sakopt, jo dažās vietās mums jāslēdz ceļi, naktī jāsūta tīrītāju komanda, lai savāktu atkritumus. Tas viss mums maksā naudu, un ir arī bīstami," skaidroja Dereks Mortimers.

Lielbritānijā vides piemēslošana ir nopietna problēma jau gadiem. Par Meidstonas pašvaldībā īstenoto pilotprojektu ir ieinteresējušies vairāki desmiti citu Lielbritānijas pašvaldību, tādēļ, iespējams, ka drīzumā kameras tiks uzstādītas arī citās pilsētās.

"Sadzīves atkritumi uz ielām ir problēma arī daudzās citās pilsētās. Meidstonā esam novērojuši, ka ielu piegružošana ir īpaši palielinājusies tieši pēdējā gadā, Covid-19 padēmijas laikā," norādīja Meidstonas pašvaldības deputāts.

Par ielu piemēslošanu sodīt var jau tagad, taču nepieciešams videomateriāls, lai pārkāpumu pierādītu, tādēļ līdz šim vainīgie bieži vien izsprukuši sveikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti