Optiskais datu maršruts «Rīga-Valga» veiksmīgi iekļaujas starptautiskā tīklā

Latvija nostiprinājusi savu pozīciju pasaules interneta datu tranzīta jomā, apgalvo VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC), kas ir pabeidzis jauna optiskā kabeļa ierīkošanu starp Rīgu un Valgu. 

2015.gada sākumā pabeigtais projekts ļauj globālajam sakaru operatoram "Real Time Network" noslēgt sava starptautiskā tīkla Baltijas loku, kas stiepjas no Somijas uz Poliju un iet cauri pilsētām Baltijas valstīs maršrutā Tallina-Rīga-Kauņa. Tajā izmantotas jaunākās "WDM" iekārtas, kas balstītas uz "500G" superkanālu tehnoloģiju, un frekvenču joslas platums ir astoņi terabiti sekundē.

26 valstis Eiropā, Āzijā un Amerikā ir savienotas tīklā "RETN". Kopējais tīkla garums maršrutos pārsniedz 30 000 kilometrus. Infrastruktūras tīklā ir ievērojama jauda četros maršrutos starp Āziju un Rietumiem ar pašreizējo kopējo joslas platumu, kas ir lielāks par pieciem terabitiem sekundē.

"Sadarbība ar LVRTC devusi būtisku ieguldījumu realizācijas Baltijas loka projektā, kas paredzēja tiešu datu ceļu satiksmē starp Eiropas ziemeļiem un dienvidiem," pavēstīja globālais sakaru operators "Real Time Network". Uzņēmuma direktors Leonīds Šuralevs atzinīgi novērtēja LVRTC pielietotās inovatīvās metodes darbu gaitā, tostarp, visi līgumi starp "Real Time Network" un "LVRTC" tikuši parakstīt attāli, izmantojot digitālo elektronisko parakstu.

Noslēgtais projekts aizsācies vairāk nekā pirms pieciem gadiem, taču reālie būvdarbi sākās tikai 2013.gadā. Galvenie mērķi projekta bija un joprojām ir veidot pieejamu un atvērtu infrastruktūru datu nosūtīšanai Latvijā un savienot LVRTC torņus ar optisko kabeli. Vēl viens optiskā pamattīkla mērķis bija paplašināt klāstu, ko nodrošina uzņēmums vietējiem un starptautiskiem sadarbības partneriem. Izveidotais "RETN" tīkls ir viens no plašākajiem tīkliem Baltijas reģionā un pat pasaulē, kuru pārvalda viens operators. Ar ievērojamu pārklājumu tas sniedzas no Āzijas līdz ASV. Optiskais tīkls Rīga-Valgas ir nozīmīgs posms, kas rada drošu un ātru savienojumu starp Baltiju un pasauli internetā. 

LVRTC un tīkla "RETN" sadarbība parāda, cik svarīgi ir caur Latviju nodrošināt atvērtu un pieejamu tranzīta datu pārraidi, lai starptautiskajiem operatoriem nodrošinātu Baltijas valstu integrāciju informatīvajā telpā. Klienti var sazināties ar jebkuru Eiropas un Āzijas valsti bez grūtībām," uzsvēra LVRTC vadītājs Jānis Bokta.

Tāpat kā naftas vadi, par kuriem novērota interese nelegālo pieslēgumu veicējiem, arī šī datu tranzīta optiskā vada operatoram jābūt uzmanīgam, lai kontrolētu situāciju, Latvijas Radio norādīja "Lattelecom" Technoloģiju dienesta direktors Uldis Tatarčuks. Tāpēc jaunajam projektam tiek pievērsta uzmanība arī drošības ziņā. Projektu atzinīgi vērtē Latvijas Telekomunikāciju asociācijas izpilddirektors Jānis Lelis, piezīmējot, ka tranzītā caur Latviju var neplūst tikai fiziskas kravas, bet arī ievērojami informācijas apjomi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti