Notiks izgudrojumu un inovāciju izstāde «Minox 2014»

Par godu Izgudrotāju dienai, kas Latvijā tiek atzīmēta 6.oktobrī, 10. un 11.oktobrī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā Rīgā, Kaļķu ielā 1, notiks starptautiska izgudrojumu un inovāciju izstāde "Minox 2014", informēja biedrība "Connect Latvija".

Izstādes dalībnieki varēs ne vien prezentēt savu izgudrojumu, bet arī piedalīties ar to konkursā un iegūt oriģinālās "Minox" fotokameras kopiju, tikties ar Latvijas uzņēmējiem,  kā arī apmeklēt "AHHAA" zinātnes centru Igaunijas pilsētā Tartu.

Dalībniekiem būs uzskatāmi jādemonstrē savu izgudrojumu reprezentējošs plakāts, video, makets, funkcionējošs modelis, prototips vai paraugs.

"Piedalīšanās izstādē paver iespējas jaunajiem izgudrotājiem apliecināt radošumu un zināšanas, turklāt tas ir viens no efektīvākajiem veidiem sava izgudrojuma komercializēšanā. Izstāde ir kā medības, kurās savam izgudrojumam piesaistīt uzņēmēju interesi sadarboties ilgtermiņā un ieviest to tautsaimniecībā," saka RTU Būvniecības fakultātes vadošais pētnieks, 100 izgudrojumu autors un ilggadējs izstādes dalībnieks Videvuds-Ārijs Lapsa.

Mērķis ir popularizēt radošu darbību Latvijas sabiedrībā, kā arī veicināt izgudrojumu komercializāciju un ieviešanu tautsaimniecībā. Izstāde būs galvenais Latvijas Izgudrotāju dienas pasākums.

"Izstāde ļauj iepazīties ar inovācijām zinātnē, rosina meklēt veidus, kā izgudrojumam atrast praktisku pielietojumu, tā veicinot Latvijas ekonomisko izaugsmi," uzskata riska kapitāla uzņēmuma "ZGI Capital" investīciju direktors Rūdolfs Krese, kurš izstādē darbojies kā komunikators starp uzņēmējiem un izgudrotājiem.

Popularizējot izgudrojumus, izstādes laikā notiks arī koka auto un saules mašīnu sacensības.

Izgudrotāju diena Latvijā tiek atzīmēta 6.oktobrī. Šī diena Latvijas vēsturē ir ievērojama ar to, ka 1936.gada 6.oktobrī Latvijas izcilais izgudrotājs Valters Caps noslēdza līgumu ar Valsts elektronisko fabriku (VEF) par miniatūrās spiegu fotokameras "Minox" komercializāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti