Noslēgusies tautas skaitīšana internetā - 1,2% rakstījuši rupjus komentārus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Latvijas Interneta asociācijas "Net-Safe Latvia" Drošāka interneta centrs un sadarbības partneri 10.februārī atzīmē Vispasaules drošāka interneta dienu ar saukli "Kopā par labāku internetu!”, informēja "Net-Safe Latvia" Drošāka interneta centrā.

“Internets ir pārpludināts ar muļķīgu, negatīvu un apšaubāmas kvalitātes saturu, bet tai pašā laikā – tā ir neizmērojami plaša brīvpieejas informācijas krātuve un platforma komunikācijai, kurā katrs pats varam radīt citiem noderīgu saturu. Viss atkarīgs no mūsu zināšanām un prasmēm, kas veido arī mūsu attieksmi un atbildību interneta vidē, tāpēc "Drošāka interneta centrs" atbalsta un organizē aktivitātes, kas izglīto sabiedrību, lai mazinātu pārkāpumus, vardarbību, bet uzsvērtu un mācītu internetu izmantot jēgpilni un veidot par drošu un patīkamu vidi,” sacīja "Drošāka interneta centra" vadītāja Maija Katkovska.

Otrdien, 10.februārī, vairāk nekā 50 Latvijas skolās un bibliotēkās notiek izglītojoši pasākumi par drošību internetā  un sadarbībā ar starptautisko skolu tīklu "eTwinning" norit divu dienu seminārs skolēniem un skolotājiem, kurā tiek izstrādāti projekti drošības jautājumu apguvei skolās, kā arī 24 stundas Latvijas interneta lietotāji tika aicināti piedalīties interneta tautas skaitīšanā.

Skaitīšana noslēdzās 10.februārī plkst. 12, tajā piedalījās vairāk nekā 1000 skolēni, studenti, pensionāri, kā arī dažādu profesiju pārstāvji. Aptaujas mērķis bija iepazīt interneta lietotāju uzvedību Latvijas interneta telpā.

Iegūtie dati liecina, ka 39% no interneta lietotājiem pēdējo 24 stundu laikā internetā pavadījuši vienu līdz trīs stundas, 27% - no četrām līdz sešām stundām, bet astoņi procenti vairāk par deviņām stundām.

Populārākie iemesli interneta lietošanai ir e-pasta izmantošana, ziņu lasīšana portālos un sociālo tīklu lietošana. Informāciju darba un mācību vajadzībām internetā meklējuši 18% aptaujas dalībnieki, savukārt 16% izmantojuši internetu atpūtai un izklaidei, skatoties filmas, klausoties mūziku un spēlējot spēles.

58% respondenti uzskata, ka internets ir ikdienas nepieciešamība, bet 9% respondentu apgalvo, ka mierīgi varētu dzīvot bez interneta. Uz jautājumu “Vai pēdējo 24 stundu laikā esi internetā kaut ko komentējis, rakstījis?” 64% atbildēja, ka nav neko komentējuši, 25% ir veidojuši pozitīvu interneta saturu, ierakstot pozitīvu ziņu vai komentāru, 10% ierakstījuši neitrālu komentāru, bet 1,2% atzīst, ka ierakstījuši aizskarošu un rupju komentāru.

Aptaujā iegūtā informācija tika analizēta diskusijās ar skolotājiem un skolēniem, secinot, ka rupja uzvedība internetā ir vairāk raksturīga pusaudžiem, kuru vērtību sistēma un uzvedības kultūra vēl nav nostiprinājusies. Rupjība ir veids, kā pievērst sev uzmanību, bieži vien tā vēršas pret nejauši izvēlētu objektu un nav pamatota. Ir gadījumi, kad rupjš komentārs internetā turpina dzīvē aizsāktu konfliktu, jo acīs pateikt otram savas domas ir grūtāk nekā šķietami anonīmā vidē.

"Drošāka interneta dienas" rīkotāji saka, ka tās uzdevums ir aicināt ikkatru atcerēties, ka internets ir milzīga resursu, zināšanu krātuve, ko veiksmīgi var izmantot mācību un pašattīstības nolūkos, nevis vide, kas radīta ar mērķi nepamatoti aizvainot, apvainot, apmelot citus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti