Rīta Panorāma

Eiropā gatavo jaunas sankcijas pret Baltkrieviju

Rīta Panorāma

Jauns singls kopā ar videoklipu ‘’Miera iela’’

No Antarktīdas atšķēlies milzu aisbergs

No Antarktīdas atšķēlies milzu aisbergs

No Antarktīdas piekrastes ledāja atšķēlies milzīgs aisbergs. Notikumam ir liela zinātniska nozīme, taču šoreiz tas bijis dabisks process, kas nav saistīts ar globālo sasilšanu.

"Tas atrodas Antarktikas ledus segas malā, kur tā noslīd no zemes un iestiepjas jūrā. Un mums ir Britu Antarktikas izpētes stacija, kas atrodas uz šelfa ledāja un tur daudzus gadus veic zinātniskus eksperimentus. Mēs ieguvām informāciju no instrumentiem un uzzinājām, ka atšķēlusies daļa ledāja apmēram Lielās Londonas platībā," stāstīja glaciologs Dominiks Hodžsons.

Aisbergs atlūza no 150 metrus biezā Branta šelfa ledāja, kas atrodas dienvidos no Atlantijas okeāna. Šeit jau 2019. gadā veidojās plaisa, kas liecināja par iespējamām izmaiņām, bet vēl agrāk britu zinātnieki pārvietoja pētniecības staciju dziļāk iekšzemē. Zinātnieki joko, ka tika novērsta tās kļūšana par peldošu nometni.

Jaunais aisbergs neveicinās ūdens līmeņa celšanos pasaules okeānā, kas apdraud daudzas piejūras teritorijas. Tomēr aisbergs ir patiesi milzīgs un tā pētniecība sniegs jaunu informāciju par situāciju Antarktīdā un Dienvidu okeānā.

Zinātnieki uzsvēra, ka ne vienmēr ir jāpiemin globālā sasilšana, lai veicinātu sabiedrības interesi. Vienkārši jāatceras, ka Antarktika vienmēr būtiski ietekmējusi visas pasaules klimatu un procesus pasaules okeānā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti